Національна академія мистецтв України

БЕДРІ БАЙКАМ (Туреччина) - широковідомий в Україні, Європі та усьому світі художник й актор.

ENG    

                 www.academia.gov.uaБЕДРІ БАЙКАМ (Туреччина) - широковідомий в Україні, Європі та усьому світі художник й актор.  БЕДРІ БАЙКАМ (Туреччина) - широковідомий в Україні, Європі та усьому світі художник й актор. Народився 1957 року у м. Анкара (Туреччина). Навчався у Паризькому університеті Сорбонна, Франція, де отримав кваліфікаційний ступінь МВА; також вивчав основи драматургії у L`Actоrat, Париж, Франція. Пізніше закінчив Каліфорнійський коледж мистецтв, США, де вивчав живопис та кіновиробництво. Митець проживає у Стамбулі й активно реалізує свій вражаючий потенціал у галузі образотворчого мистецтва та кіномистецтва.

Перші творчі спроби Бедрі Байкам розпочав ще у дворічному віці, а декількома роками пізніше з великим успіхом пройшли його персональні виставки у багатьох містах Європи й світу: у Берні, Женеві, Нью-Йорку, Вашингтоні, Лондоні, Римі, Мюнхені, Стокгольмі та інших містах. То був дебют художника, як міжнародного «Wunderkind» у 1963-1972 роках (дитини вундеркінда). Виставки стали лише початком резонансного й плідного творчого шляху Бедрі Байкама як художника і актора: у нього відбулося близько 100 одноосібних шоу та значна кількість групових шоу за його участю. Він автор понад 20 книжок: публіцистичних, біографічних, художніх та книжок про мистецтво.

Бедрі Байкам займає активну громадську позицію - в складних соціально-політичних умовах розвитку сучасної Туреччини - він відстоює право людини на вільний розвиток і демократію, а його книги зорієнтовані на розвиток суспільно-політичної свідомості читача. Є автором широковідомого роману “Кістка”, що порушує одвічні питання сенсу буття, смерті, державності (опублікований у грудні 2000 року турецькою мовою і 2005 року - англійською). В романі передбачено трагічні події 11 вересня у США.

Бедрі Байкам є одним із лідерів руху “Новий експресіонізм”, який, окрім політично-громадської спрямованості, орієнтований на широке використання фото і медіа в мистецьких експозиціях. Президент Турецької Асоціації Пластичних мистецтв (UPSD).

Митець - член асоціації пам’яті Ататюрка, є одним із засновників Міжнародної асоціації художників турецького національного комітету, засновник «Патріотичного народного руху». Активна громадська позиція митця була підтримана партійною асамблеєю “Республіканська народна партія”, (соціал-демократична партія) і у жовтні 2003 року Байкам був кандидатом на пост президента країни від цієї партії на Генеральному конгресі в м. Анкара, Туреччина. Донині очолює “Патріотичний рух”.

Нещодавно Бедрі Байкам представив свої твори у відомих галереях А.Берберга і Бродвейській галереї. Художні роботи та інсталяції митця є унікальним явищем сучасного мистецтва: шанувальників його творчості й мистецтвознавців захоплюють його пошуки гармонії форми і матерії, використання сучасних візуальних технік і електронних технологій, вміння унікального поєднання традиційного й новітнього в мистецтві.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2018)

 

 1957 - народився у м. Анкара (Турція)

1975-1980 - навчався в університеті Сорбонна в Парижі, де отримав ступінь МВА. У той самий час вивчав драму в L`Actorat.

1980-1987 - проживав у Каліфорнії, де вивчав живопис та кіномистецтво у Каліфорнійському коледжі мистецтв і ремесел (ССАС) в Окленді (США)

З 1987 - проживає у Стамбулі

2003 - кандидат у президенти Туреччини від турецької соціал-демократичної партії

2006 - заснував Piramid Sanat («Піраміда» центр сучасного мистецтва» у Стамбулі).

2015 - обраний Президентом Міжнародної асоціації мистецтва ЮНЕСКО