Національна академія мистецтв України

ПЕТРО ІВАНОВИЧ БАГРІЙ – засновник Фонду сприяння розвитку Національного художнього музею України, громадський діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaПЕТРО ІВАНОВИЧ БАГРІЙ – засновник Фонду сприяння розвитку Національного художнього музею України, громадський діяч.

ПЕТРО ІВАНОВИЧ БАГРІЙ – засновник Фонду сприяння розвитку Національного художнього музею України, громадський діяч.

Як засновник Фонду сприяння розвитку Національного художнього музею України П. Багрій зробив вагомий внесок у розвиток національного мистецтва. Петро Іванович Багрій доклав багато зусиль щодо підтримки і сприяння оснащенню сучасним обладнанням НХМУ, під його керівництвом Фонд постійно провадить роботу з метою популяризації творчості видатних митців України у всьому світі, за його участі видається журнал “Музейний провулок”.

Вагомим внеском П. Багрія у скарбницю образотворчого мистецтва України є подарована музею композиція визначного авангардиста Олександра Архипенка “Жіноча фігура” (1914). Цей факт є знаменною подією, враховуючи мистецьку вартість скульптора на його батьківщині. Завдяки особистій підтримці П. Багрія, побачили світ такі знакові для українського мистецтва видання, як “Національний художній музей України”, “Український портрет ХVI – XVIII століть”, відбулися виставки академіків НАМ України Віктора Гонтарова та Любомира Медвідя.

Одним із основних напрямів діяльності Фонду є допомога у здійсненні мистецьких проектів, видавничій діяльності, поповнення колекцій музею та реставрація музейних творів; проведення наукових конференцій з питань образотворчого мистецтва та музейної справи, семінарів з основ сучасного музейного менеджменту та освітніх програм для молоді. Фонд опікується сучасними художниками України, підтримує талановитих митців. За останні роки діяльності Фонд отримав понад 50 мистецьких проектів та акцій, присвячених видатним митцям національної культури, серед яких представлені і члени НАМ України. Це, зокрема, “Роман та Маргіт Сельські”, “Амазонка авангарду. Олександра Екстер”, “Тетяна Яблонська. Пори року”, “Микола Глущенко”, “Олександр Архипенко та його спадкоємці”, “Андрій Чебикін”.

 

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2012)

 

 1966 – народився 8 липня в с. Галайки Тетіївського району Київської області.

1983 – вступив до Київського політехнічного інституту.

1989 – закінчив Теплоенергетичний факультет Київського політехнічного інституту за спеціальністю інженера-механіка.

1989 – 1994 – працював у Київському спеціалізованому управлінні №23 “Котломонтаж” тресту “Промтехмонтаж - 2” виконробом, заступником начальника управління.

1994 – 2010 – генеральний директор закритого акціонерного товариства “Ганза”.

2007 – 2011 – Президент “Асоціації фармацевтичних виробників України”.

З 2011 – Президент Асоціації “Виробники ліків України”.