Національна академія мистецтв України

ДАВИД ВОЛЬФОВИЧ БАБАЄВ-КАЛЬНИЦЬКИЙ  – актор театру та кіно, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaДАВИД ВОЛЬФОВИЧ БАБАЄВ-КАЛЬНИЦЬКИЙ  – актор театру та кіно, педагог.ДАВИД ВОЛЬФОВИЧ БАБАЄВ-КАЛЬНИЦЬКИЙ – актор театру та кіно, педагог.

Завдяки багатолітній та плідній творчій діяльності, починаючи з ролей без слів та численних епізодів, Д.В.Бабаєв-Кальницький став справжнім майстром сцени. Його акторській особистості було властиве вміння глибинно перевтілюватись, надавати кожній ролі яскравої психологічної характеристики, колористичного забарвлення. Сценічні та екранні образи актора емоційно насичені, переконливі, позначені рисами виразної індивідуальності.

З 1972 року Давид Вольфович працював актором у Київському національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки, де зіграв понад 70 ролей, в тому числі у виставах поточного репертуару – «Варвари» М. Горького, «Лихо з розуму» О. Грибоєдова, «Гравці» М. Гоголя, «Молоді роки короля Людовіка ХІV» О. Дюма, «Школа скандалу» Р. Б. Шерідана, «Пані міністерша» Б. Нушича, «Дон Кіхот. 1938» М. Булгакова (за М. Сервантесом), «Наполеон і корсиканка» І. Губача, «Уявно хворий» Ж. Б. Мольєра та ін.

Д.Бабаєвим-Кальницьким втілено понад 30 персонажів у кіно, зокрема у таких фільмах, як «Богдан Хмельницький», «СМЕРШ», «Пастка», «Ніс», «Така вона гра» та ін.

У роботі на сцені та на екрані Д.Бабаєв-Кальницький виявляв високий професіоналізм, майстерне фахове трактування змісту, уміння створювати переконливі образи.

 

1943 - 2019

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2013)

народний артист України (1999)

 

 1943 – народився 14 липня в м. Махачкала (Росія).

1969 – закінчив Республіканську студію естрадно-циркового мистецтва.

1969-1972 – артист, художній керівник естрадного колективу Архангельської філармонії (Росія).

2001 - закінчив Київський державний коледж естрадного та циркового мистецтва.

2019 - помер 24 листопада.

Нагороджений: орденомо «За заслуги» ІІ (2011) та ІІІ (2003) ступенів, медаллю «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва», почесними відзнаками Кабінету Міністрів України: «За багаторічну плідну працю в галузі культури», «За досягнення в розвитку культури та мистецтва», відзнакою Київського міського голови «Знак пошани». Має титул «Людина року-2006» в номінації «Актор року», нагрудний знак «За мужність» уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.