Національна академія мистецтв України

Національна академія мистецтв України

ПРО АКАДЕМІЮ ВІДДІЛЕННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ІНОЗЕМНІ ЧЛЕНИ АКАДЕМІЇ

ВИДАННЯ

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІДДІЛЕННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ПОЧЕСНІ АКАДЕМІКИ

УСТАНОВИ

ПРЕЗИДІЯ ВІДДІЛЕННЯ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА НЕЗАБУТНІ

ЗВІТИ І ПЛАНИ

АПАРАТ ПРЕЗИДІЇ ВІДДІЛЕННЯ КІНОМИСТЕЦТВА

НОВИНИ

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВІДДІЛЕННЯ ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВ
КОНФЕРЕНЦІЇ ТА КРУГЛІ СТОЛИ ВІДДІЛЕННЯ СИНТЕЗУ ПЛАСТИЧНИХ МИСТЕЦТВ

Пошук в GoogleRUSENG

www.academia.gov.ua

Національна академія мистецтв України

...

2018 РІК


6 лютого 2018 р. о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки «Любов земна» відомого українського скульптора, народного художника України, член-кореспондента НАМ України Білика Миколи Ілліча на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року. Микола Білик – один з митців нашого часу, якому притаманні глибоке знання проблем сучасної світової образотворчої культури, аналітичний підхід до втілення значущих тем історії та сьогодення.


6 лютого 2018 року в рамках міжнародної науково-творчої співпраці Національної академії мистецтв України із зарубіжними освітніми та науковими інституціями, для студентів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відбулася лекція професорки Муніципального університету міста Нью-Йорк Ірини Данилової «Мистецтво – це не життя, але життя – це мистецтво. Або навпаки». Лекторка розповіла про сучасні експериментальні практики, що ґрунтуються на взаємозв’язку мистецтва і життя, про те, як життя створює мистецтво й інспірує появу нових форм.


26 лютого 2018 року об 11.00 в Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського відбулося урочисте відкриття VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Україна в загально-європейському музично-театральному просторі: проблеми, перспективи та шляхи взаємозбагачення». Конференція була організована Міністерством культури України, Національною академією мистецтв України та Національною музичною академією України імені П.І.Чайковського до 145-річчя від дня народження Сергія Рахманінова та 80-річчя від дня народження Стефана Турчака.


7 березня 2018 р. о 18.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося урочисте відкриття персональної виставки «Bedri Baykam’s Works from the Last Decade» широковідомого в Україні, Європі та у світі художника й актора Бедрі Байкама, який народився 1957 року у м. Анкара, Туреччина, згодом навчався у Сорбоннському університеті в Парижі, Франція, де отримав кваліфікаційний ступінь МBA; також вивчав основи драматургії у L’Actorat, Париж, Франція; пізніше закінчив Каліфорнійській коледж мистецтв, США, де вивчав живопис і кіновиробництво. Майстер проживає у Стамбулі й активно реалізує свій вражаючий творчий потенціал в галузі образотворчого мистецтва й кіномистецтва.


30 березня 2018 року в Національній академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулася ХХІІІ сесія Загальних зборів НАМ України, в роботі якої, окрім дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів НАМ України, взяли участь почесні академіки НАМ України О.М.Дубовик, М.Г.Жулинський, А.П.Радзіховський, В.А.Ющенко, іноземний член НАМ України Елізабет Цюблін-Тимошенко, а також Міністр культури України Є.М.Нищук, віце-президент НАН України С.І.Пирожков, академік-секретар відділення загальної середньої освіти НАПН України О.І.Ляшенко. На загальних зборах НАМ України був заслуханий звіт президента НАМ України, академіка А.В.Чебикіна про діяльність НАМ України у 2017 році, визначені завдання на 2018 рік, заслухані звіти академіків-секретарів відділень про роботу у звітному році тощо. Під час роботи Загальних зборів було укладено Меморандум про співпрацю між Міністерством культури України та Національною академією мистецтв України. Відбулося вручення дипломів та посвідчень членам Академії, обраним на минулій сесії Загальних зборів НАМ України. У зв’язку з ювілеєм академіку-секретарю відділення синтезу пластичних мистецтв, керівнику Західного регіонального науково-мистецького центру НАМ України, народному художнику України А.А. Бокотею було вручено Орден святого апостола Андрія Первозваного Української Православної Церкви Київського Патріархату. За визначний внесок у розвиток національного театрального мистецтва та у зв’язку зі 150-річчям з часу заснування було нагороджено Золотою медаллю НАМ України Державне підприємство Національний академічний театр опери та балету України ім.Т.Г.Шевченка. За видатний внесок у розвиток української культури Золотою медаллю НАМ України було нагороджено О.В.Босенка - завідувача відділу естетики ІПСМ НАМ України, кандидата філософських наук, відомого українського вченого-філософа, поета, культуролога. Були обрані почесні академіки та іноземні члени НАМ України.


4 квітня 2018 року у приміщенні Президії НАМ України відбулася зустріч Посла Киргизької Республіки Шаріпова Жусупбека Шаріповича з керівництвом Академії – президентом Андрієм Чебикіним, першим віце-президентом Миколою Яковлєвим, віце-президентом Валерієм Бітаєвим та головним ученим секретарем Олексієм Скрипником. Сторони обговорили перспективи двостороннього співробітництва у галузі культури і мистецтва та проведення спільних культурно-мистецьких заходів. На зустрічі йшлося про заходи, присвячені відзначенню 90-ліття від дня народження видатного киргизького письменника Чингіза Торекуловича Айтматова в Україні. Під час бесіди Посол зазначив, що Президент Киргизької Республіки підписав Указ про заходи з відзначення ювілейної дати, а також підкреслив видатний внесок письменника у скарбницю вітчизняної та світової культури, твори якого, за даними ЮНЕСКО, перекладені на понад 176 мов та видані у 128 країнах світу тиражем близько 100 млн. примірників. Посол наголосив на потребі відновлення співробітництва між науково-творчими та освітніми установами в художній галузі обох держав, яке припинилося після розпаду СРСР, а також відзначив високий рівень художньої освіти в Україні. У свою чергу, президент Академії Андрій Чебикін ознайомив Посла з діяльністю НАМ України та її науково-дослідних інститутів, а також висловив підтримку щодо ініціативи проведення ювілейних заходів щодо відзначення 90-ліття з дня народження Чингіза Айтматова та готовність до відновлення культурно-мистецьких контактів між обома державами.


11 квітня 2018 року у приміщенні Національної академії мистецтв України за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20 відбулася міжнародна наукова конференція «Мистецтво України першої половини ХХ ст. у світовому контексті», присвячена проблемам становлення, розвитку та взаємодії соціальних, культурних і мистецьких полів, їх взаємовпливу та взаємопроникненню на фоні генезису суспільства першої половини минулого сторіччя в Україні та за її межами.


12 квітня 2018 р. о 16.00 годині в приміщенні НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулася презентація мистецько-благодійного проекту «ХарБарБонд+К», у якому беруть участь відомі українські художники з Маріуполя, члени НСХУ Володимир Харакоз, Сергій Баранник, Олександр Бондаренко та Сергій Кирилов. Митці працюють у жанрі станкового живопису та графіки, є учасниками Всеукраїнських та Міжнародних виставок, їхні роботи зберігаються у приватних музеях та колекціях України, Австрії, Болгарії, Греції, Ізраїлю, Італії, Канади, Китаю, Литви, Німеччини, Росії, США, Туреччини, Фінляндії, Франції.


11 травня 2018 року в приміщенні Президії Національної академії мистецтв України відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений киргизькому народному епосу “Манас” і 90-річному ювілею від дня народження всесвітньо відомого письменника Чингіза Айтматова. В заході взяли участь глави іноземних дипломатичних установ; представники державних органів України та керівного складу й працівників апарату Президії НАМ України; видатні державні та громадські діячі України; представники літературно-творчих кіл, киргизької діаспори, ЗМІ та ін. У вітальному слові Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов розповів про стан і перспективи культурно-гуманітарних зв’язків двох країн, представив увазі присутніх унікальний киргизький народний героїчний епос “Манас” в перекладі українською мовою та розповів про письменника, гуманіста і мислителя Ч.Айтматова. Протягом вечора гості ознайомилися з ліногравюрами і картинами за творами Ч.Айтматова, професійні артисти виконали уривки з відомих творів Ч.Айтматова, здійснили постановку “Мати-олениця” (уривки) за мотивами легенди з повісті “Білий пароплав”, познайомилися із унікальним музичним виконанням М.Наумової.


15 травня 2018 р. о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки «Формоутворення у просторі» відомого українського скульптора, заслуженого художника України, лауреата Міжнародної премії ім.І.Ю.Рєпіна Мамедова Катіба Сафар огли.


17 травня 2018 року на засіданні Президії НАМ України відбулось урочисте вручення диплому та посвідчення Почесного академіка НАМ України по відділенню музичного мистецтва Анатолію Кочерзі. Анатолій Іванович Кочерга – всесвітньовідомий оперний співак (бас), народний артист УРСР (1979), народний артист СРСР (1983), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Анатолій Кочерга є найзатребуванішим басом слов'янського походження в світі. У його творчому доробку – виконання найвідоміших партій світового репертуару, він співає на найпрестижніших сценах світу: Метрополітен опера в Нью-Йорку, Віденська державна опера, опери Бастіль і Гарньє в Парижі, Ковен Гарден у Лондоні, Ла Скала в Мілані, а також в Брюсселі, Амстердамі, Берліні, Мюнхені, Японії, Мексиці, Аргентині, Іспанії, Італії, Португалії, Німеччині, Норвегії, Франції, Бельгії, Швеції, Швейцарії тощо. Анатолій Кочерга є відомим виконавцем найрізноманітніших вокальних творів, почесним учасником різних світових фестивалів: Зальцбург і Брегенц в Австрії, Оранж і Екс-н-Прованс у Франції, Единбурзький фестиваль в Англії, фестивалів в Німеччині та Америці.


01 червня 2018 року о 13.00 годині у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) з метою подальшого розвитку співпраці НАМ України з міжнародною мистецькою спільнотою, відбулося відкриття виставки живописних та графічних робіт художниці Любові Кімбл-Добровольської.


19 червня 2018 року о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося урочисте відкриття міжнародного мистецького проекту і соціальної акції «Qtargets – послання миру» (Qtargets-message for peace) українського художника Андрія Черновола.


20 вересня 2018 року о 14.30 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки творів заслуженого діяча мистецтв України, доцента Харківської державної академії дизайну і мистецтв Погорєлова Віктора Володимировича.


21 вересня 2018 року об 11 годині в селі В’язове Конотопського району відбулося відкриття Меморіального комплексу Миколи Стороженка. Микола Андрійович Стороженко – народний художник України, член Національної спілки художників України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, почесний громадянин міст Вінніпег та Брандон (Канада), нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, Золотою медаллю АМУ, Срібною медаллю міжнародного конкурсу болгарських видань за кордоном (Болгарія, Софія), іншими відзнаками. Твори художника зберігаються у державних та приватних зібраннях України, Росії, Канади, США, ряду країн Європи. В урочистостях взяли участь президент Національної академії мистецтв України А.В.Чебикін, голова Конотопської районної ради Анатолій Боярчук та голова Конотопської районної державної адміністрації Микола Горбенко, члени родини Миколи Стороженка, численні гості. (В матеріалі використані фото з сайту Конотопської районної ради (http://konotoprairada.com.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=9357&Itemid=72)


16 жовтня 2018 року о 10.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20. проведена міжнародна науково-практична конференція «NONТРАДИЦІЯ: ВІД МАЛЕВИЧА ДО СЬОГОДЕННЯ», присвячена 140-річчю від дня народження Казимира Малевича. Конференція проводена з ініціативи Президії Національної академії мистецтв України відділеннями образотворчого мистецтва, синтезу пластичних мистецтв і відділенням теорії та історії мистецтв за участю та підтримкою Інституту проблем сучасного мистецтва.


19 жовтня 2018 року у межах проведення творчо-наукової акції "Мистецтво молодих-2018", присвяченої театральному мистецтву, на базі Президії НАМ України (Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки дипломних робіт кафедри сценографії та екранних мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури


19 жовтня 2018 року у межах проведення творчо-наукової акції "Мистецтво молодих-2018", присвяченої театральному мистецтву, на базі Президії НАМ України (Бульварно-Кудрявська, 20) відбулася науково-практична конференція "Сучасні вектори і проблеми розвитку молодої театрознавчої науки"


14 листопада 2018 року о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулася презентація персонального проекту відомого українсько-американського митця Валентина Попова «Лице: Портрети Валентина Попова».


2017 РІК


18 січня 2017 року о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки творів учасників третього міжнародного художнього пленеру «Подільська вільниця», який проходив 12–24 серпня 2016 року на базі музею просто неба «Козацька левада».


9 лютого 2017 року у Міністерстві культури України відбулося вручення державних нагород і відзнак. Орденом «За заслуги» І ступеня нагороджено академіка Національної академії мистецтв України Р.Г.Балаяна, орденом «За заслуги» ІІ ступеня – члена-кореспондента НАМ України В.А.Бітаєва. Звання «Заслужений діяч мистецтв України» удостоєний заступник директора з наукових питань Інститута проблем сучасного мистецтва НАМ України А.О.Пучков.


1 березня 2017 року о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулася презентація творчих робіт студентів Київської дитячої Академії мистецтв.


3 березня 2017 року у відповідності до нової редакції Статуту НАМ України на загальних зборах було обрано керівництво Академії у складі: президент академік А.В.Чебикін, перший віце-президент академік М.І.Яковлєв, віце-президенти член-кореспондент В.А.Бітаєв, академік Ю.П.Богуцький, академік В.Д.Сидоренко, головний учений секретар член-кореспондент О.В.Скрипник. Іноземними членами НАМ України обрані Е.Цюблін-Тимошенко (Швейцарія), Т.Збирня (Молдова), А.А.Синитар (Канада), У Вейшань (Китай). Почесними академіками обрано С.С.Павлишин, М.М.Балдіса, А.П.Радзіховського.


15 березня 2017 року у приміщенні Національного музею "Київська картинна галерея" відкрилася виставка творів видатного майстра графічних мистецтв, народного художника України, президента Національної академії мистецтв України, ректора Національної академії образотвочого мистецтва і архітектури Андрія Володимировича Чебикіна


6 квітня 2017 року на засіданні Президії Національної академії мистецтв України були вручені відзнаки за вагомі досягнення у професійній діяльності та сумлінну працю. Президент НАМ України академік А.В.Чебикін вручив Почесні грамоти Верховної Ради України співробітникам Академії - раднику президії Ю.О.Іванченку, начальнику фінансово-економічного відділу Т.В.Лєнковій та ученому секретарю Інституту культурології НАМ України І.В.Кузнєцовій. Подякою київського міського Голови була відзначена учений секретар відділення музичного мистецтва НАМ України Р.Є.Станкович-Спольська


11 квітня 2017 року в Національній академії мистецтв України відбулося підписання «Меморандуму про партнерство в розвитку сучасного мистецтва України та міжнародної діяльності» між Національною академією мистецтв України та громадськими організаціями – Асоціацією-арт-галерей України в особі її президента Віктора Хаматова та Всеукраїнською творчою Спілкою художників «БЖ-АРТ» в особі її голови Андрія Зяблюка. Сторони обговорили перспективи творчої співпраці та запланували ряд культурно-мистецьких акцій, які мають сприяти реалізації культурної політики України в галузі сучасного мистецтва.


З 8 травня по 5 червня 2017 року в межах ХІ Всеукраїнського фестивалю науки в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) проходила виставка художніх творів робіт викладачів та студентів Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва.


18 травня 2017 року в межах XI Всеукраїнського фестивалю науки в конференц-залі НАМ України відбулась демонстрація програми фільмів молодих кінематографістів, студентів та випускників фахових вищих навчальних закладів України з подальшим обговореннях на Міждисциплінарній науковій конференції “Екранні візії молодого українського кино: мистецтвознавчі та культурологічні інтерпретації ”. Організатори: Національна академія мистецтв України, Інститут культурології НАМ України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України.


18 травня 2017 року в межах XI Всеукраїнського фестивалю науки у конференц-залі НАМ України був проведений науковий “круглий стіл” на тему “Культурологічні та мистецтвознавчі науки у сучасному розвитку культури і мистецтва”, ініційований Національною академією мистецтв України.


18 травня 2017 року на засіданні Президії Національної академії мистецтв України була вручена відзнака за вагомі досягнення у професійній діяльності та сумлінну працю. Президент НАМ України, академік А.В.Чебикін вручив Почесну грамоту Міністерства культури України начальнику відділу науково-координаційної діяльності та інформації П.В. Харченко.


2 червня 2017 року о 15 годині в приміщенні Одеського Художнього музею відбулось відкриття персональної виставки творів Андрія Володимировича Чебикіна. Точність владних рухів олівця, тонкі нюанси акварелі і стрімка маестерія пензля, наповненого тушшю - вони здатні передавати все, що воліє майстер. У творчості художника природньо поєдналися традиції європейської графіки і далекосхідного живопису, вони настільки ж легко доповнюють одне одного як акварель і китайська туш у його роботах останнього десятиліття. (Фотографії і текст з офіційного сайту Одеського Художнього музею


7 червня 2017 року в залі засідань Президії Національної академії мистецтв України під головуванням віце-президента НАМ України, члена-кореспондента Бітаєва В.А. та за участю першого віце-президента НАМ України, академіка Яковлєва М.І. відбулось чергове засідання комісії з наукових досліджень Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при НАМ України щодо експертизи тем дисертаційних досліджень здобувачів наукового ступеня (доктор філософії, доктор наук) першого року навчання (вступ - 2016 року), у якому взяли участь більшість проректорів з наукової роботи мистецьких ВНЗ. У зведеному переліку з усіх спеціальностей галузі «Культура і мистецтво» 135 тем, з яких 7 докторських. Майже по усіх ВНЗ були внесені зауваження і пропозиції та рекомендовано до винесення на засідання Координаційної ради редакційно доопрацювати частину назв тем.


19 червня 2017 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) Срібною медаллю АМУ за творчі досягнення був нагороджений науковий співробітник президії НАМ України Е.Ю.Яроменок.


19 червня 2017 року відбулося засідання Президії Національної академії мистецтв України за участю члена Рахункової палати України – директора Департаменту з питань промисловості, виробничої інфраструктури та державної власності Заремби І.М. та начальника відділу Рахункової палати з питань культури та засобів масової інформації Зоренко Т.І., на якому було розглянуто питання щодо стану виконання заходів з усунення недоліків, виявлених Рахунковою палатою під час аудиту діяльності НАМ України.


19 червня 2017 року о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки творів видатних китайських художників, іноземних членів Національної академії мистецтв України Їнь Сянміна та Ю Яоміна.


20 червня 2017 року в Національній академії мистецтв України (вул.Бульварно-Кудрявська, 20) відбулися загальні збори НАМ України по виборах нових дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів НАМ України


28 червня 2017 року у Великому конференц-залі НАН України відбулося вручення нагород Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології “Золота Фортуна” членам і співробітникам Національної академії мистецтв України та її підвідомчих установ - Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології. Нагородами були відзначені: Васюк Микола Кузьмич – начальник відділу технічної експлуатації та матеріального забезпечення апарату Президії НАМ України. Діулін Іван Валентинович – завідувач лабораторії культурних практик Інституту культурології НАМ України. Олендер Віктор Петрович – кінорежисер, член-кореспондент НАМ України, заслужений діяч мистецтв України. Остафійчук Інна Миколаївна – молодший науковий співробітник відділу етнокультурології та культурної антропології Інституту культурології НАМ України. Роготченко Олексій Олексійович – провідний науковий співробітник відділу науково-творчих досліджень, інформації та аналізу Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України; заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства. Савчук Ігор Борисович – завідувач відділу музикознавства Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник. Хасанова Іветта Маратівна – молодший науковий співробітник відділу естетики і культурології Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України.


В Измаильской картинной галерее, в пятницу 7 июля, открылась персональная выставка народного художника Украины Андрея Чебыкина. Открыла выставку, которая раскинулась в трех залах галереи, директор Ирина Федорова, а также ее заместитель Эмилия Евдокимова. На презентации также присутствовал начальник отдела культуры Измаильского городского совета Сергей Лузанов, художники Измаила. - Данная выставка Андрея Чебыкина доставлена в нашу галерею после экспонирования в Одесском художественном музее. В нее вошли 84 работы: графика, живопись, шелкография, цифровая печать. Представленные произведения автора – своего рода отчет о проделанной работе с 1973 по 2017 годы. Особенную поэтичность произведениям придают присущие художнику живописность, эмоциональность манеры, свобода линий, напряженность штриха, резкие светотеневые контрасты, - отметила Ирина Федорова, открывая экспозицию (матеріали з сайту http://gorod24.info).


26 вересня 2017 року в Національній академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм, 68-ї річниці виникнення Китайської Народної Республіки, за участю представників Посольства Китайської Народної Республіки в Україні, Національної академії мистецтв України та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відбулася урочиста зустріч. Упродовж урочистостей Президент НАМ України, академік А.В. Чебикін вручив Дипломи іноземних членів НАМ України видатним митцям Китаю - Ліу Консі та Вану Ченхао. Дипломи Почесних професорів НАОМА було вручено відомим мистцям КНР в галузі образотворчого мистецтва Ліу Консі та Чжену Ї; Грамоту НАОМА отримали мистці Ма Цзюнь, Гу Цзун та Хуши Лінлін. Голова китайської делегації Шао Чанчунь вручив Дипломи Почесних професорів Академії мистецтв Наньгуан (місто Нанкін, провінція Дзянсу, Китайська Народна Республіка) академікам НАМ України А.В. Чебикіну та А.А. Бокотею.


6 жовтня 2017 року о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки творів учасників четвертого міжнародного художнього пленеру «Подільська вольниця», присвяченого 100-річчю Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Пленер проходив з 25 липня по 8 серпня 2017 року на базі музею просто неба «Козацька левада». «Козацька левада» - славне вогнище невгасимої і буйної козацької доблесті і слави, що знаходиться в унікальному мальовничому куточку подільської землі, історичному замісті Тульчина Вінницької області


20 жовтня 2017 р. о 17.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів відомого закарпатського художника, народного художника України, лауреата Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, почесного академіка НАМ України Золтана Федоровича Мички (1949–2017).


28 листопада 2017 р. о 15:00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів відомого фотомайстра, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, почесного академіка НАМ України Пилип'юка Василя Васильовича (1950-2017).


4 грудня 2017 року в Національній академії мистецтв України відбувся захід, присвячений пам'яті Олега Семеновича Тимошенка (1932 - 2010), академіка-засновника НАМ України, академіка-секретаря відділення музичного мистецтва НАМ України (1997 - 2010), народного артиста України, професора, ректора Київської державної консерваторії ім.П.І.Чайковського (1983 - 2004) з нагоди 85-річчя від дня народження.


12 грудня 2017 року в Національній академії мистецтв України (галузевій академії наук) відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при НАМ України в оновленому складі. Відповідно до постанови Президії НАМ України від 07.12.2017 № 10/88-09 замість вибулих з поважних причин 7-ми членів до складу Ради увійшли (за згодою) Перший заступник Міністра культури України С.В.Фоменко (у статусі співголови), віце-президент НАПН України О.М.Топузов, академіки НАМ України – М.М.Вантух, О.К.Федорук, Г.П.Чміль тощо. За результатами проведеної фаховою комісією експертизи Рада схвалила теми дисертаційних досліджень аспірантів і докторантів першого року навчання (вступ 2016 року) провідних мистецьких ВНЗ. Обговорено питання щодо підвищення рівня співпраці музичних академій з середніми спеціалізованими музичними школами, схвалено проект удосконаленої структури комісій Ради. Порушувалось також питання щодо ініціативи Департаменту вищої освіти МОН відмінити фахові вступні випробування у мистецьких ВНЗ під час вступної кампанії 2019 року, що неодмінно негативно позначиться на якості добору контингенту студентів та підготовці фахівців. Проголосовані відповідні доручення щодо: розміщення на офіційному web-сайті НАМ України схваленої тематики дисертаційних досліджень; поглибленого опрацювання питання ефективної співпраці музичних академій і середніх спеціалізованих музичних шкіл; проведення консультацій з Мінкультури та МОН з питання збереження вступних випробувань на творчих спеціальностях мистецьких ВНЗ.


13 грудня 2017 р. о 15.00 годині в приміщенні НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки «На Андрія», у якій беруть участь відомі українські художники Андрій Бокотей, Андрій Ментух та Андрій Чебикін.


14 грудня 2017 р. в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20), в присутності Міністра культури України, народного артиста України Є.М. Нищука, керівництва Національної академії мистецтв України та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Президентом НАМ України, академіком А.В. Чебикіним було вручено Диплом та Посвідчення іноземного члена НАМ України видатному китайському скульптору У Вейшаню, директору Національного художнього музею Китаю (НХМК), заступнику голови Асоціації художників Китаю, постійному члену комітету і директору Комітету культури Демократичної ліги Китаю, почесному академіку Китайського університету при Гонконзі, президенту Академії скульптури Китаю при Національній Академії образотворчих мистецтв при Нанкінському університеті (Nanjing Normal University).


19 грудня 2017 року в Національній академії мистецтв України відбувся захід, присвячений пам'яті Олега Семеновича Тимошенка (1932 - 2010), академіка-засновника НАМ України, академіка-секретаря відділення музичного мистецтва НАМ України (1997 - 2010), народного артиста України, професора, ректора Київської державної консерваторії ім.П.І.Чайковського (1983 - 2004) з нагоди 85-річчя від дня народження.


22 грудня 2017 року у Великому конференц-залі НАН України відбулося вручення нагород Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології “Золота Фортуна” членам і співробітникам Національної академії мистецтв України та підвідомчої установи - Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України. Нагородами були відзначені: Бітаєва Г.В., аспірантка Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, Ворович І.Б., науковий співробітник відділу міжнародних наукових зв’язків апарату президії НАМ України, Грицаєнко О.М., старший інспектор відділу кадрів Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, Клековкін О.Ю., завідувач відділу теорії та історії культури Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент НАМ України, заслужений діяч мистецтв України, Маслобойшиков С.В., член-кореспондент НАМ України, режисер-постановник кіно і театру, сценарист.


28 грудня 2017 р. в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) було вручено Диплом та Посвідчення члена-кореспондента НАМ України народному артисту України, кандидату мистецтвознавства, заслуженому працівнику культури України, Генеральному директору Національного академічного драматичного театру імені І.Франка Михайлу Васильовичу Захаревичу.


2016 РІК


1 лютого 2016 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20 (колишня Воровського) відкрилася виставка відомого харківського художника Стаса Гєдзєвіча.


25 лютого 2016 року о 16-00 приміщенні НАМ України відкрилася виставка відомого українського художника-живописця Фурлета Анатолія Борисовича, автора численних синтетичних образів, різноманітних за формою вислову та змістовним наповненням композицій.


22 березня 2016 року о 16 год. в приміщенні Національної академії мистецтв України відбулося відкриття виставки картин заслуженного художника України, професора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, дійсного члена (академіка) НАМ України Віктора Миколайовича Гонтарова (1943–2009).


24 березня 2016 року відбупися Загальні збори Національної академії мистецтв України. Відкриття Загальних зборів НАМ України відбулося об 11.00 годині у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20), в них взяли участь члени Академії - видатні діячі культури і мистецтва, а також запрошені.


7 квітня 2016 року о 16.00 у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відкрилася виставка «Андрій Чебикін: творчість і школа». Подія присвячена ювілеям великого майстра української графіки: 70-річчю від дня народження, 50-річчю від першої виставки, що відкрила славне ім'я, на сьогодні широковідоме у світі.


13 квітня 2016 року у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося вручення посвідчення і диплому іноземного члена Національної академії мистецтв України відомому китайському художнику, галеристу, знаному фахівцю культурно-мистецьких обмінів між Китаєм та Україною Ю Яоміну.


14 квітня 2016 року о 13.00 у виставковому залі Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ, вул. Вознесенський узвіз, 20) відкрилася виставка «Родина Чебикіних». Подія присвячена ювілеям великого майстра української графіки: 70-річчю від дня народження, 50-річчю від першої виставки, що відкрила славне ім'я, на сьогодні широковідоме у світі.
О 12.00 розпочався концерт львівського камерного оркестру "Академія"


25 квітня 2016 року о 14.00 у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відкрилася міжнародна виставка плакатів «Чорнобиль 30 - Фукусіма 5» до 30-ї річниці Чорнобильської атомної катастрофи і 5-ї річниці трагедії Фукусіми


7 травня 2016 року в м.Тячеві за участю Президента Національної академії мистецтв України академіка А.В.Чебикіна відбулося відкриття меморіальної дошки Шимону Голлоші з нагоди 120 років заснування Нодьбаньської колонії.


12 травня 2016 року о 16 годині у рамках візиту делегації Китайської академії живопису і каліграфії до НАОМА у залах Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська 20) урочисто відкрилася персональна виставка відомого китайського художника Нє Вейгу, в творчості якого поєднується симбіоз китайської і західної культур.


6 червня 2016 року у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося вручення посвідчення і диплому іноземного члена Національної академії мистецтв України Крисі Олегу Васильовичу – видатному американському скрипалю-віртуозу.


6 червня 2016 року о 16.00 у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки творів відомого китайського художника Юй Чжи Сюе, засновника китайського пейзажного живопису льоду і снігу, наукового співробітника Китайського інституту композиції Китайської академії мистецтва.


14-15 червня 2016 року у приміщенні Верховної Ради України демонструвалася виставка наукових робіт Національної академії мистецтв України. На ній були представлені наукові публікації Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології


26 вересня 2016 року о 18-30 у Національній академії мистецтв України відкрилася виставка SUPERHERO, в якій взяли участь українські та американські сучасні художники: Мел Рамос, Віктор Сидоренко та Валентин Попов. Роботи відомих художників у спільній виставці об'єднала тема дослідження культових персонажів. Художники розмірковують над архетипом сучасного героя, виявляючи витоки і взаємозв'язки появи в історії знакових персонажів. Виставка організована Modernism Gallery (Сан-Франциско, США), Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України та фондом Artcult.


18 жовтня 2016 року в Національній академії мистецтв України (галузевій академії наук) відбулось надзвичайно важливе засідання представників фахово-експертних комісій (підкомісій) Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки за участю голови Ради і президента НАМ України академіка Чебикіна А.В., представників Інституту модернізації змісту освіти МОН, Державного методичного центру навчальних закладів Мінкультури, на якому вироблено пропозиції до проекту рішення Ради щодо поетапного запровадження у навчальних закладах культури і мистецтв І рівня акредитації (училищах, коледжах) нового Переліку галузей знань і спеціальностей, зазначених у Таблиці відповідності, затвердженій наказом МОН від 06.11.2015 № 1151. У засіданні у якості експертів взяли участь керівники провідних культурно-мистецьких училищ з міст Києва, Харкова, Одеси, Сум, Чернівців, Косова, Ніжина, Тульчина. Їх бачення щодо вирішення проблемних питань підготовки фахівців рівня «молодший спеціаліст» з різних спеціальностей сфери мистецтва і культури ляжуть в основу рекомендацій Ради для МОН і Мінкультури.


Коли зустрічаються в одному виставковому просторі два визначних таланти – для читача або глядача виникає непросте завдання – сприйняття й оцінки. Надто коли сусідять витончена маестрія художника-ілюстратора, що має незбагненний талант володіти майстерністю композиції, рисунка і лінії, і тонкий майстер поетичного слова, який крім вишуканої ліричності поезії дозволяє собі, на перший позір, простуватості словотвору, що немов ідуть від землі і природи, але які, проте, становлять єдине ціле з гармонією. Тому обидва видатні митці, художник Андрій Чебикін і поет Іван Драч, різні за характером, стилем і світосприйманням, мирно співіснували в одній залі на виставці в НАМ України 1 листопада 2016 року, де відбувалася презентація Драчевої поетичної збірки «Солом’яний вогонь» та виставки рисунків Андрія Чебикіна, що проілюстрували поезію. Презентація книги і виставка ілюстрацій до неї продемонстрували рідкісну гармонійність таких різних за стилем і водночас таких схожих за поетичністю творців. На презентацію зібралося чимало представників творчої еліти Києва, студенти майстерні вільної графіки НАОМА та ін. Вечір відкрив М.Жулинський; виступали І.Драч, М.Жулинський, П.Мовчан, В.Перевальський, П.Кононенко, В.Прядка, А.Гайдамака, Л.Дичко, В.Щербак, А.Чебикін.


9 листопада 2016 року об 11.00 в залі засідань Президії НАМ України у черговий раз зібралась Координаційна рада з питань мистецької освіти і науки аби обговорити найбільш актуальні питання щодо діяльності галузевої мережі. На порядок денний були винесені питання: 1. Про тематику дисертаційних досліджень в аспірантурі і докторантурі на першому році навчання у провідних мистецьких ВНЗ. 2. Про механізм поетапного запровадження у ВНЗ культури і мистецтв І рівня акредитації (училищах, коледжах) нового переліку галузей знань і спеціальностей згідно із Таблицею відповідності, затвердженою наказом МОН від 06.11.2015 № 1151. За результатами обговорення першого питання Бітаєв В.А. як голова фахової комісії Ради з наукових досліджень (доповідач) запропонував у проекті рішення схвалити доопрацьований Перелік з майже 150 тем дисертаційних досліджень та розмістити у єдиній базі даних, що започатковується на офіційному сайті НАМ України. Така робота Ради має стимулювати здобувачів наукових ступенів та їх наукових керівників підвищити їх ефективність роботи із захисту до закінчення строку навчання в аспірантурі або докторантурі. Активна дискусія відбулась при обговоренні другого питання. Віце-президент та заступник голови Ради академік Яковлєв М.І. детально охарактеризував стан справ по підготовці фахівців в культурно-мистецьких училищах після прийняття нового Закону України «Про вищу освіту» та затвердження нового Переліку спеціальностей. За результатами обговорення запропонував відповідний проект рішення: Запропонувати Мінкультури надати доручення одному з підвідомчих НДІ розробити модель майбутнього фахівця закладу культури клубного типу, що дозволить навчальним закладам визначати орієнтири для стандарту підготовки фахівців, а директорам училищ культури - продовжити трансформацію спеціалізацій спеціальності «Народна художня творчість (НХТ)» у подібний перелік спеціалізацій спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності (МСКД)». Надіслати пропозиції: Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та МОН щодо врахування у проекті Закону України «Про вищу професійну освіту» можливості переведення культурно-мистецьких училищ у статус вищого професійного коледжу з правом вступу на навчання на базі 9 класів, поширення статусу педагогічного працівника на викладачів цього типу ВНЗ. МОН передбачити в Умовах прийому на 2017 рік для вступників до культурно-мистецьких училищ за спеціальністю МСКД творчий іспит, подібний тому, який проводився на творчі спеціалізації колишньої спеціальності НХТ, а також затвердити для культурно-мистецьких училищ перелік творчих спеціальностей (спеціалізацій), за якими випускникам можуть присвоюватись подвійні кваліфікації. Зберегти в училищах культури заочну форму навчання для фахової підготовки сільських клубних та бібліотечних працівників. На завершення голова Координаційної ради (президент НАМ України)вручив члену Ради Чернецю В.Г. Срібну медаль НАМ України за внесок у розвиток мистецької освіти і науки, а групі експериів (Гринь Н.М., Дорошенко І.В., Єрмольченко Л.Л.)- Почесні дипломи НАМ України


11 листопада 2016 року о 17.00 в Національній академії мистецтв України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська , 20) відкрилася виставка акварелі заслуженого художника України Анатолія Марчука «Земне у сув’язі з небесним», приурочена до 60-ліття та 40-річчя творчої діяльності митця


15 листопада 2016 року о 12.00 на кафедрі графічних мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відбулося відкриття виставки, приуроченої 160-ій річниці від дня народження видатного українського письменника Івана Франка. Серед предметів експозиції – серії робіт відомих українських художників, майстрів графіки А.Чебикіна, В.Перевальського, маловідомі гравюри О.Кульчицької – ілюстрації до творів Івана Франка, портрети видатних українських письменників, виконані В. Чебаником. На виставці представлені також друковані видання Івана Франка, проілюстровані різними художниками. Виставка, яка організована з ініціативи відділення образотворчого мистецтва Національної академії мистецтв України, триватиме до кінця листопада.


30 листопада 2016 року о 10.00 в залі засідань Президії НАМ України розпочалася Міждисциплінарна науково-теоретична та практична конференція з міжнародною участю "Дискурсивний вимір сучасного мистецтва: діалог культур", організована Національною академією мистецтв України, Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України та Інститутом культурології НАМ України. На конференції працюють секції "Людиномірний дискурс сучасного мистецтва", "Контемпорарне мистецтво у жанрово-комунікативних зв’язках", "Інваріантність традиції у сучасній мистецькій практиці", "Ідіоматика мистецької практики і мистецтвознавчої науки", "Філософські та культурологічні виміри сучасного мистецтва", "Національні культурні проекти і креативна індустрія".


7 грудня 2016 року о 14.00 у залі засідань Президії НАМ України у межах акцій до 160-ї річниці від дня народження Івана Франка відбувся круглий стіл на тему «Іван Франко в образотворчому мистецтві України». На засіданні круглого столу були присутні відомі діячі культури і мистецтва України – поет Дмитро Павличко, науковець та громадський діяч, онук Івана Франка – Роланд Франко, письменник Петро Перебийніс, мистецтвознавець Богдан Горинь, керівники і співробітники Музею книги і друкарства України, видавництва «Веселка», Національного музею літератури України, наукові працівники мистецьких вишів, дослідних установ. У своїх доповідях виступаючими було висвітлено матеріали мистецтвознавчих досліджень, показано художні колекції, зібрання графічних ілюстрацій до творів Івана Франка, виконані різними авторами-художниками України. Відомий український поет Дмитро Павличко представив концепцію спорудження пам’ятника Івану Франку у Києві. Відзначали величезну роль видатного письменника в нашій історії та актуальність його творів для сучасної України, присутні на круглому столі погодились з пропозицією більшості з виступаючих щодо масштабнішого вшанування пам’яті Івана Франка на усій території держави.


13 грудня 2016 року о 15.00 у виставковій залі Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ, Вознесенський узвіз, 20) відбулася презентація книги Ольги Лагутенко "Феномен творчості Андрія Чебикіна"


14 грудня 2016 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) в межах акції з нагоди 20-річчя від дня заснування НАМ України відкрилася виставка художніх творів членів НАМ України – видатних діячів мистецтва, живописців, графіків, скульпторів, дизайнерів і архітекторів, які своєю діяльністю зробили вагомий внесок у духовну скарбницю українського народу.


16 грудня 2016 року в залі Президії НАН України відбулося вручення нагород Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна». Відзнаки отримали члени Національної академії мистецтв України - академік О.І.Губарев, члени-кореспонденти В.І.Баринова-Кулеба, В.А.Бітаєв, Л.В.Дичко, В.Я.Чебаник, співробітники апарату Президії НАМ України Т.В.Анохіна, О.Г.Грицан, Е.Ю.Яроменок. Серед нагороджених співробітники Інституту культурології НАМ України Т.Ф.Ананьєва та І.В.Кузнєцова. Нагородами відзначені викладачі і студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури В.І.Балтазюк (Ворона), С.В.Дзюблюк, Ю.В.Майстренко-Вакуленко, Р.І.Петрук, О.М.Храпачов, О.І.Юденко.


27 грудня 2016 року на засіданні Президії Національної академії мистецтв України були вручені відзнаки за вагомі досягнення у професійній діяльності та сумлінну працю. Президент НАМ України академік А.В.Чебикін вручив Почесні грамоти Кабінету Міністрів України начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності А.В.Шакору та начальнику відділу технічної експлуатації та матеріального забезпечення М.К.Васюку. Почесним дипломом Національної академії мистецтв України була відзначена науковий співробітник Інституту культурології НАМ України Л.В.Петік


2015 РІК


5 лютого 2015 року о 17 год. в залах Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація Альбому видатного київського художника польського походження Вільгельма Катарбінського.


19 лютого 2015 р. о 18.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів почесного академіка Національної академії мистецтв України, академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державних премій України в галузі науки і техніки Володимира Петровича Семиноженка.


6 березня 2015 року о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська (колишня Воровського), 20) відбулися презентація книги «Мій Шевченко», показ фільму та відкриття виставки творів дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України (НАМ України), академіка-секретаря відділення образотворчого мистецтва НАМ України, народного художника України, професора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, керівника навчально-творчої майстерні живопису та храмової культури Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Миколи Андрійовича Стороженка.


11 березня 2015 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України відбувся Концерт української музики, де прозвучали твори класиків українського музичного мистецтва та сучасних композиторів. Виконавці: викладачі та юні студенти факультету музичного мистецтва Київської дитячої академії мистецтв. Клас спеціалізованого фортепіано та концертмейстерської майстерності лауреата міжнародних конкурсів, кандидата мистецтвознавства, викладача–методиста Ірини Рябчун. Автор ідеї – академік-секретар відділення музичного мистецтва Національної академії мистецтв України Михайло Чембержі.


19 березня 2015 р. о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська (колишня Воровського), 20) відбулося відкриття персональної виставки творів відомого закарпатського художника, народного художника України, лауреата Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі Золтана Федоровича Мички.


23 квітня 2015 року об 11.00 годині в приміщенні НАМ України (вул.Воровського, 20) відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки Академії з порядком денним: 1.Про стан і перспективи підвищення кваліфікації педагогічних працівників культурно-мистецьких навчальних закладів України. 2.Про атестацію науково-педагогічних працівників ВНЗ з урахуванням специфіки освітньої діяльності (присвоєння вчених звань «професор». «доцент»). 3. Про Концепцію профільного навчання у середніх спеціалізованих мистецьких школах (школах-інтернатах) системи Мінкультури


24 квітня 2015 року відбулися Загальні збори Національної академії мистецтв України. Відкриття Загальних зборів НАМ України відбулося об 11.00 годині у приміщенні Президії НАМ України (вул. Воровського, 20), в них взяли участь члени академії - видатні діячі культури і мистецтва, а також запрошені. До складу Академії входять визначні діячі професійного мистецтва – художники, режисери театру і кіно, композитори, диригенти, актори, керівники національних художніх колективів, вищих мистецьких закладів освіти, представники мистецтвознавчої та культурологічної науки, які своєю багатогранною діяльністю зробили вагомий внесок у духовну скарбницю Української держави.


У приміщенні НАМ України (вул.Воровського, 20) експонувалася виставка плакатів з Міжнародної Триєнале екологічного плакату «4-й блок» у Харкові – найбільшого та найстарішого дизайнерського фестивалю в Україні. ІХ Триєнале (15-30 квітня 2015 року) – це 920 робіт від понад 400 учасників з 42 країн світу.


В рамках міжнародного співробітництва у приміщенні НАМ України (вул.Воровського, 20) з 5 червня 2015 року експонувалася виставка "Україна очима українських митців з туманного Альбіону". На виставці були представлені живописні і графічні твори Любові Кембел-Добровольської та скульптура Миколи Солонера.


16 червня 2015 року о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів видатного фотомитця сучасності, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Василя Пилип’юка


6 листопада 2015 року о 14 год. в залі Інституту проблем сучасного мистецтва - вул. Коновальця, 18–Д (колишня вул. Щорса) відбулося відкриття творчо-наукової акції “Мистецтво молодих – 2015” з образотворчого мистецтва та синтезу пластичних мистецтв. Відеорепортаж про відкриття творчо-наукової акції “Мистецтво молодих – 2015”.Акція “Мистецтво молодих” – нагода ще раз підкреслити ту важливу роль, яку відіграє творча молодь в житті країни, привернути увагу до вирішення її проблем.


17 листопада 2015 року в Національній академії мистецтв України як галузевій академії наук відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки з порядком денним: «Про підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації (доктор філос., доктор наук) в мистецьких ВНЗ» та «Про критерії оцінювання роботи культурно-мистецьких ВНЗ з урахуванням специфіки освітньої діяльності». Рада ухвалила важливі для системи вищої мистецької освіти рішення, які покликані сприяти підвищенню якості підготовки наукових кадрів, поліпшенню нормативно-правового регулювання роботи культурно-мистецьких ВНЗ. Перед початком розгляду порядку денного Президент НАМ України академік Чебикін А.В. як голова Ради вручив одному із експертів Ради, директору Вінницького регіонального центру післядипломної освіти працівників культури та декану Вінницького факультету Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Надоленко Г.Ф. срібну медаль, якої вона удостоєна за значний внесок у розвиток мистецької освіти та з нагоди ювілею від дня народження.


25 листопада 2015 року у Національній академії мистецтв України (вул. Воровського (Бульварно-Кудрявська), 20) відбулася Всеукраїнська міждисциплінарна науково-теоретична та практична конференція з міжнародною участю «Мистецькі реалізації універсалій культури. зміна смислів», організована Національною академією мистецтв України, Інститутом культурології НАМ України та Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України


30 листопада 2015 року о 18 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки академіка НАМ України, народного художника України, відомого скульптора Анатолія Куща з нагоди його 70 річного ювілею.


14 грудня 2015 року у Великому конференц-залі НАН України відбулося вручення нагород Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології "Золота Фортуна" співробітникам Національної академії мистецтв України та її підвідомчих установ - Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології.


2014 РІК


28 січня 2014 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів «Ремінісценції» народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Медвідя Любомира Мирославовича на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2013 року


6 березня 2014 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів «Члени Академії – Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка». Виставка презентувала твори найвидатніших українських митців, що були удостоєні найвищої державної нагороди в галузі образотворчого мистецтва різних років. Це такі імена: А.Бокотей, А.Гайдамака, В.Гонтаров, М.Дерегус, В.Зноба, О.Івахненко, М Левитська, Д.Лідер, О.Лопухов, В.Микита, Е.Мисько, В.Пасивенко, В.Прядка, М.Стороженко, А.Чебикін, В.Чепелик, В.Шаталін, Т.Яблонська, Г.Якутович, С.Якутович.


3 квітня 2014 р. о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки почесного академіка НАМ України Темістокла Вірсти. Темістокл Вірста понад п’ятдесят років у мистецькій атмосфері Парижа. Він – серед зачинателів післявоєнної Нувель Еколь де Парі, що виникла, можливо, опозиційно до американського абстрактного експресіонізму.


4 квітня 2014 року відбулися Загальні збори Національної академії мистецтв України (НАМУ). Відкриття Загальних зборів НАМУ відбулося об 11.00 годині у приміщенні Президії НАМ України (вул. Воровського, 20), в них взяли участь члени Академії - видатні діячі культури і мистецтва, а також запрошені. До складу Академії входять визначні діячі професійного мистецтва – художники, режисери театру і кіно, композитори, диригенти, актори, керівники національних художніх колективів, вищих мистецьких закладів освіти, представники мистецтвознавчої та культурологічної науки, які своєю багатогранною діяльністю зробили вагомий внесок у духовну скарбницю Української держави.


28 квітня 2014 року о 13 годині на території Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка (пр-т Перемоги, 44) відбулося відкриття меморіальної дошки на пошану кінорежисера, народного артиста України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Миколи Мащенка. Меморіальну дошку встановлено на стіні найстарішого, «директорського» корпусу кіностудії. Кіностудії, з якою Микола Мащенко був міцно пов'язаний творчою долею. Сюди він прийшов 1956 року асистентом режисера, згодом став режисером-постановником, а у 1987 році - очолив роботу кіностудії. У 1999-2004 рр. Микола Мащенко був генеральним директором Національної кіностудії художніх фільмів імені О.Довженка. Бронзовий барельєф кіномитця, виконаний народним художником України, академіком НАМ України В.А.Чепеликом, розмістився між меморіальними дошками на пошану Івана Миколайчука та Леоніда Бикова, яких за життя Микола Мащенко вважав своїми побратимами.


22 травня 2014 року о 19 годині в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (вул. Щорса, 18) відбулося відкриття виставки "Андрій Чебикін. Творчість і школа". На відкритті був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол Респуліки Узбекистан в Україні А.Х.Абдуалієв. На виставці представлені роботи Майстра та його учнів.


23 травня 2014 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів заслуженого діяча мистецтв України, професора, члена-кореспондента НАМ України Василя Яковича Чебаника «Графіка української мови». Чебаник Василь Якович – відомий український художник-графік. Працює у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації.


19 червня 2014 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів «Подільська палітра» заслуженого художника України Михайла Довганя. Персональні виставки художника відбулись у Києві, Вінниці, Мукачевому, Тульчині, Будапешті (Угорщина), Щобенхаузені (Німеччина). Нині діє його персональна виставка в українському посольстві в Берліні (Німеччина).


22 жовтня 2014 року об 11.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося перше (організаційне) засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при НАМ України. Рада створена з метою активізації мистецької науково-освітньої діяльності, обміну передовим досвідом щодо модернзації системи, підготовки пропозицій до проектів нормативно-правових актів з проблемних питань. На засіданні затверджено план роботи на IV квартал 2014 року та склад фахових (експертних) комісій. Цей орган забезпечуватиме взаємодію мистецької ситеми освіти і науки з Мінкультури та МОН.


24 жовтня 2014 року о 15.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття Міжнародної фотовиставки, що проводиться спільними зусиллями Провінційного уряду Гуйчжоу, Міністерством культури КНР, Інформаційним бюро Державної ради КНР, Національною адміністрацією туризму КНР, Інформаційною агенцією «China News Service», Асоціацією фотографів Китаю та ЮНЕСКО. На ній експонуються кращі роботи Міжнародного фестивалю Китайського фольклорного аутентічного фото «Барвисте Гуйджоу», Європейський тур - Україна.


21 листопада 2014 року о 15 годині в залах Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки «Мелодія отчого краю» заслуженого художника України, відповідального секретаря Черкаської обласної організації НСХУ, доцента кафедри образотворчого мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького Івана Васильовича Фізера.


У травні-листопаді 2014 року НАМ України провела всеукраїнську науково-творчу акцію «Мистецтво молодих-2014», присвячену театральному мистецтву. Журі у складі академіків НАМУ: М.Ю. Резніковича, О. І. Безгіна, Б. М. Козака, член-кореспондента, доктора мистецтвознавства В. М. Гайдабури та доктора мистецтвознавства Н. В. Владимирової визначили кращі дипломні роботи (вистави, наукові та сценографічні проекти) випускників провідних вищих навчальних закладів Києва, Львова та Харкова.


11 грудня 2014 року о 16.00 в залах Центрального будинку художника ( вул. Артема, 1-5) відбулося відкриття виствки «В єдиному просторі. Михайло Гуйда і учні». На виставці експонуються твори народного художника України, академіка Національної академії мистецтв України Михайла Євгеновича Гуйди та його учнів.


2013 РІК


30 січня 2013 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів заслуженого діяча мистецтв України, доцента Харківської державної академії дизайну та мистецтв Погорєлова Віктора Володимировича. В експозицію увійшли цикли «Пазли», «Алюзії», обидві створені протягом 2008 – 2011 років. Виставка – свого роду осмислення дійсності через візуально-пластичні образи. Художник висловлює своє розуміння процесів, що відбуваються у світі.


13 березня 2013 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки, присвяченої 50-річчю Харківської школи графічного дизайну ХДАДМ. Фундаментом розвитку школи графічного дизайну ХДАДМ стали творчі процеси, які спостерігалися у художньому процесі Харкова і на теренах європейського регіону ще з початку ХХ століття, зокрема – спостерігалося зростання ролі графіки.


15 березня 2013 року у приміщенні Президії НАМ України (вул. Воровського, 20)відбудулися Загальні збори Національної академії мистецтв України (НАМ України), в них взяли участь члени Академії – видатні майстри мистецтв і мистецтвознавці, а також запрошені. У структурі Академії налічується шість відділень: образотворчого, музичного, театрального мистецтва, кіномистецтва, теорії та історії мистецтв, синтезу пластичних мистецтв з секцією естетики та культурології. Члени Академії здійснюють вагомий внесок у розвиток української художньої культури, наукове й культурне співробітництво з іноземними ученими і митцями, популяризацію наукових знань і творчих здобутків світового та національного мистецтва, відродження національних традицій, проведення фундаментальних досліджень з історії становлення і збагачення духовної культури України, сприяють розвиткові творчої діяльності митців та науковців, наукової і мистецької творчості молоді в галузі художньої культури.


15 березня 2013 року був обраний іноземним членом НАМ України Фаткулін Масут Махмудович – живописець, художник монументально-декоративного мистецтва, професор, голова виконкому Асоціації громадських об’єднань Правління “Міжнародної конфедерації спілок художників”, Почесний член Російської Академії мистецтв, Іноземний член Академії мистецтв Узбекистану, Почесний професор Національного інституту мистецтв і дизайну ім. К. Бехзада (Ташкент), Почесний громадянин м. Карши. 17 квітня поточного року в приміщенні Президії Національної академії мистецтв України Фаткуліну Масуту Махмудовичу було урочисто вручено Диплом та Посвідчення іноземного члена НАМ України.


17 квітня 2013 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул.Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Андрія Володимировича Чебикіна «Акварель». Нинішня виставка – своєрідний дебют. Вперше акварельний живопис Андрія Чебикіна демонструється не в контексті графічної творчості, а як самодостатній доробок.


22 травня 2013 року о 15.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів народного художника України Михайла Романишина (1933–1999). Художник належав до покоління «шестидесятників», пов’язаних з глибинними вимірами духовності української культури. Михайло Романишин – видатний мистець, був натурою динамічною, що проявила себе у розмаїтій культурно-громадській та адміністративній діяльності, докладаючи зусиль до багатьох важливих для мистецького процесу ініціатив: організації побудови й проведення великої кількості виставок українського образотворчого та декоративного мистецтва в Україні та світі.


25 липня 2013 року о 12 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбувся Круглий стіл на тему: «Григорій Сковорода і сучасний контекст». У конференції візьмуть участь відомі діячі культури, вчені, громадські діячі, дослідники творчості Г. Сковороди. В ході заходу о 13.30 год. відбулося відкриття виставки творів образотворчого мистецтва видатних українських художників і талановитої молоді. Серед найвідоміших імен представлені полотна і графічні твори М. Стороженка, В. Перевальського, С. Якутовича, В. Чебаника, Г. Ягодкіна, О. Возіянова, В. Кравцевича, І. та Д. Дідури, Р. Романишина, В. Губенка, А. Гончара, М. Яценко, молодих О. Сердюка, К. Ткаченко, Т. Ягодкіної, В. Андріанова.


В Україну приїжджали знакові світові особистості – епатажний куратор, теоретик мистецтва, який зробив італійських художників зірками сучасної арт-сцени – Акілле Боніто Оліва та легендарний польський скульптор, автор надгробку Федеріко Фелліні в Італії – Кшиштоф М. Беднарський. «Привид Бродить». Основою виставки є розвиток скульптурних тем «Тотального портрету Карла Маркса» та «Групового портрета» в роках 1978–2013.


14 жовтня 2013 року відбулося вручення нагород Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» співробітникам Національної академії мистецтв України. Були відзначені наукові співробітники Авраменко О.О, Бросаліна О.Г., Дзюбенко Т.О., Петрашик В.І., Смирна Л.В. Такими нагородами відзначаються науково-творчі досягнення у справі збереження, утвердження та відтворення духовних скарбів українського народу, розвитку культурних цінностей.


28 жовтня 2013 року о 17.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) з нагоди 85-річного ювілею академіка-секретаря, дійсного члена НАМ України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного художника України, художника-живописця і графіка, педагога Миколи Андрійовича Стороженка відбулася презентація виставки творів «Передчуття Голгофи». Відео -http://www.youtube.com/watch?v=0D3Wi9WiKTQ


12 листопада 2013 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул..Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів Володимира Кабаченка. В.Кабаченко назвав виставку своїх картин «Степові caprichos». Капріччьо (італ. Саргіссіо, ісп. caprichos, фр. саргісе) — твір академічної музики, написаний у вільній формі. Художнику притаманне поетично піднесене сприйняття природи. Виразність художніх образів живописця основана на поєднанні життєво переконливих, конкретних форм його героїв з фантастичним перетворенням степового простору Північного Причорномор'я.


21 листопада 2013 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки «Поезія світла» Ремігіюса Крюкаса та Індре Стульгайте-Крюкієне (Литва). Індре Стульгайте-Крюкієне та Ремігіус Крюкас представляли свої творчі роботи на численних виставках та симпозіумах у Литві, Латвії, Естонії, Німеччині, Росії, США, Чехії, Польщі та Україні. Відео -http://www.youtube.com/watch?v=0D3Wi9WiKTQ


4 грудня 2013 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки «Фрагменти» авторів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, яка присвячена «Людині року» Миколі Амосову. У експозиції виставки «Фрагменти» в залах НАМ України презентовані: скульптура, архітектурні форми та проекти, пластичне моделювання, монументальне мистецтво, зокрема мозаїка, метал, кераміка, графіка, гобелен.


2012 РІК


7 лютого 2012 року о 17.00 у приміщенні Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (вул. Щорса, 18-Д) відкрилася персональна виставка творів народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Андрія Володимировича Чебикіна "Андрій Чебикін. Творчість і школа"


1 березня 2012 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулися Загальні збори НАМ України, упродовж роботи яких відповідно до статуту НАМ України було обрано на наступний термін керівництво Академії: Президент НАМ України, дійсний член НАМ України (академік) Андрій Володимирович Чебикін; Віце-президенти НАМ України, дійсні члени НАМ України (академіки) Ігор Дмитрович Безгін, Юрій Петрович Богуцький, Віктор Дмитрович Сидоренко; Головний учений секретар НАМ України, дійсний член НАМ України, (академік) Микола Іванович Яковлєв. За вагомий внесок у розвиток мистецтвознавчої науки, національного мистецтва України почесними академіками НАМ України обрані: Багрій Петро Іванович Драч Іван Федорович За багаторічну діяльність у сфері налагодження міжнародних мистецьких зв’язків, співпрацю з науковими установами і творчими організаціями України іноземними членами НАМ України обрані: Церетелі Зураб Костянтинович Кузієв Турсуналі Карімович Умарбеков Джавлят (Джавлон) Юсупович Грабовський Леонід Олександрович Курбанов Сухроб Усманович Хуцієв Марлен Мартинович


5 березня 2012 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відкрилася виставка творів фотохудожника Леоніда Олександровича Левіта – фотомайстра, який віднайшов своє покликання та втілив його у своїй знаменитій “колекції” павільйонних психологічних портретів, відкривши для глядача “космос людського обличчя”.


15 березня 2012 року о 17.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відкрилася виставка Тадеуша Рольке та Кріса Ніденталя «Сусідка», організована Польським Інститутом у Києві і Національною академією мистецтв України


5 квітня 2012 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів видатного польського маляра і графіка, ректора Краківської академії мистецтв імені Яна Матейка, професора Адама Всьолковського. Твори А. Всьолковського зберігаються в багатьох музеях і приватних колекціях Польщі, Європи. Неодноразово відзначалися на різних конкурсах, в т. ч. останній раз Grапd Рrіх 2009 р. на виставці Сакайде Арт (Японія).


25 квітня 3012 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття плакатної акції “Родченко 120”, присвяченої 120-річчю від дня народження знаменитого художника авангарду, одного із засновників російського дизайну Олександра Родченка.


10 травня 2012 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки Заслуженого художника України, голови Закарпатської організації НСХУ Бориса Кузьми.


25 травня 2012 року о 18.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки «Харківська школа фотографії. Уроки малювання. Українська фотографія 1890-2010 рр.» у рамках Першої київської бієнале сучасного мистецтва «АРСЕНАЛЄ 2012». На виставці представлена українська фотографія 1890-2010 рр., невідомі фотографи кінця 19 cт., роботи Бориса Михайлова, Євгена Павлова, Віктора & Сергія Кочетових, Віктора Сидоренка, Михаїла Педана, Валерія Черкащина, Романа Пятковки, Ігоря Чурсіна, Романа Мініна, Влада Краснощека.


7 червня 2012 року о 16:00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відкрилася виставка італійського фотохудожника Луки Бракалі «Екосистеми», яка проходитить за сприяння Італійського інституту культури в Києві у рамках святкування Днів Італії в Україні та 20-річчя дипломатичних стосунків між Італією і Україною. Виставка триватиме до 21 червня 2012 року. Провідний сучасний італійський фотохудожник Лука Бракалі відомий у багатьох країнах світу своїми проектами, присвяченими екологічним проблемам. Його виставки з успіхом проходять в культурно-мистецьких центрах і галереях Європи та Америки.


5 вересня 2012 року о 18.00 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів одного з найвідоміших художників України, куратора, теоретика та дослідника мистецтва Олександра Клименка “Експеримент, свобода, евереттика…”. Упродовж більш ніж 20-ти років персональні виставки, масштабні кураторські проекти, експертна робота з формування колекцій, теоретичні праці О. Клименка здійснюють досить вагомий вплив на процес розвитку сучасного мистецтва в нашій країні.


5 жовтня 2012 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки видатного майстра традиційного китайського живопису, члена Китайського комітету народної політичної консультативної ради КНР, Cпілки художників Китаю, заступника директора Центру творчості провінції Чжецзян – Хе Шуйфа.


18 жовтня 2012 року о 14.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів відомої української художниці станкового живопису Виродової-Готьє Валентини Гаврилівни.


12 листопада 2012 року о 15.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів Василя Андріяшка.


4 грудня 2012 року Міністерство культури України, Національна академія мистецтв України, Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського під патронатом Посольства України в Швейцарії та Посольства Швейцарії в Україні провели заходи до 80-річчя від дня народження О.С. Тимошенка. Об 11.00 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбувся круглий стіл на тему “Постать митця у процесі національного культуротворення”; о 19.00 годині у Малому залі НМАУ ім. П.І. Чайковського (вул. Архітектора Городецького 1-3/11) відбувся вечір пам’яті академіка. Окрім того, відбулося урочисте передання бюсту О.С.Тимошенка роботи В.І.Зноби до НАМ України.


26 грудня 2012 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки дипломних робіт художників-сценографів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури ( майстерня Р.С.Адамовича). На екрані демонструвалися анімаційні фільми дипломників Київського державного університету театру, кіно і ТБ ім.І.К.Карпенка-Карого (майстерня Є.Я.Сивоконя) та програма анімаційних фільмів гостя фестивалю Джо Чанга (Китай).


2011 РІК


7 грудня 2010 року в Москві відбулося вручення диплома почесного члена Російської академії художеств Президенту Національної академії мистецтв України, народному художнику України А.В.Чебикіну. Відзнаку вручив Президент Російської академії художеств, народний художник СРСР З.К.Церетелі


31 березня 2011 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулися Загальні збори Національної академії мистецтв України. До складу Академії входять визначні діячі професійного мистецтва – художники, режисери театру і кіно, композитори, диригенти, актори, керівники національних художніх колективів, вищих мистецьких закладів освіти, представники мистецтвознавчої науки, які своєю багатогранною діяльністю зробили великий внесок у духовну скарбницю Української держави. З метою забезпечення розвитку українського мистецтва НАМ України постійно проводить науково-практичні конференції, влаштовує виставки творів членів Академії, презентації видань наукових закладів, підпорядкованих НАМ України – Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології, які здійснюють фундаментальні дослідження з історії, теорії мистецтва, естетики, культурології.


З 14 по 25 квітня 2011 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася персональна виставка творів народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Андрія Володимировича Чебикіна


З 27 квітня по 10 травня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася Міжнародна плакатна акція 25-ти видатних дизайнерів світу – до 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи


З 11 по 26 травня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка "Польська школа плаката та її послідовники". До експозиції виставки було включено 33 оригінальні плакати на теми кіно, театру, загальної культури, що були створені у 1968-2007 рр. Авторами представлених робіт є видатні майстри польського плаката Роман Цеслевич, Ян Лєніца, Ян Млодоженєц, Анджей Понґовський, Стасис Ейдригевичус, Генрик Томашевський, Вальдемар Свєжи, Францішек Старовєйський та послідовники класичної традиції – Вєслав Вакульський і Віктор Садовський.


В травні 2011 року в Національній академії мистецтв України перебувала з офіційним візитом науково-творча делегація з Республіки Узбекистан у складі чотирьох осіб, а саме: голови Академії художеств Узбекистану Кузієва Турсунілі Карімовича, ректора НІМД ім. К. Бехзода Амінова Хасана Рашидовича, академіка АХ Узбекистану Умарбекова Джавлона Юсуповича, проректора НІМД Кайімова Музаффара Шайімовича. Мета візиту – обговорення перспектив двостороннього співробітництва та підписання Угоди між Національною академією мистецтв України та Академією художеств Узбекистану.


З 9 червня по 30 серпня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів живопису члена-кореспондента НАМ України, народного художника України Василя Євдокимовича Перевальського, відомого в Україні та за її межами художника-графіка. У виставковій залі Національної академії мистецтв України представлено живописні твори, виконані протягом останнього п'ятиріччя у техніці "полотно, олія".


В рамках міжнародного співробітництва Національної академії мистецтв України з Посольством США в Україні з 13 по 19 вересня 2011 року в приміщенні НАМ України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка фотографій видів Нью-Йорка.


З 11 по 30 жовтня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів живопису академіка НАМ України, народного художника України Олександра Івановича Губарева, відомого в Україні та за її межами художника-графіка, майстра акварелі та ліногравюри, який знайшов у цих техніках свої неповторні шляхи творчого самовираження.


З 1 по 14 листопада 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка до творчої акції “Володар Борисфену”, метою якої є ознайомлення глядачів з окремими елементами сценографії, костюмами, музикою однойменного балету-легенди, світова прем’єра якого відбулася 12 грудня 2010 року в Національній опері України.


З 22 по 28 листопада 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів живопису академіка НАМ України, народного художника України Голембієвської Тетяни Миколаївни


З 29 листопада по 7 грудня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів членів журі Всеукраїнської триєнале графічного дизайну "Брама дизайну".


Національна академія мистецтв України відзначить своє 15-річчя кількома масштабними заходами - виставками та науково-теоретичною конференцією. Про це повідомив Андрій Чебикін - президент НАМ України, народний художник, професор, академік НАМ України - на прес-конференції в УКРІНФОРМі в понеділок, присвяченій творчим та науковим здобуткам академії.
Детальніше – www.ukrinform.ua, http://www.youtube.com/watch?v=lAA_J6EPmSI&feature=player_embedded.


14 грудня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів членів відділення образотворчого мистецтва і синтезу пластичних мистецтв з нагоди 15-річчя від дня заснування Академії


15 грудня 2011 року з нагоди 15-річчя НАМ України та 10-річчя ІПСМ НАМ України на базі НАМ України (вул.Воровського, 20) відбулася науково-теоретична конференція «Національна культура: проблеми екології в епоху глобалізації», зініційована відділенням теорії та історії мистецтв. У заході взяли участь дійсні члени (академіки), члени-кореспонденти НАМ України, провідні науковці ІПСМ НАМ України, Інституту культурології НАМ України та інших наукових установ та інституцій.© 2010-2018 Національна академія мистецтв України