Національна академія мистецтв України

Національна академія мистецтв України

ПРО АКАДЕМІЮ ВІДДІЛЕННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ІНОЗЕМНІ ЧЛЕНИ АКАДЕМІЇ

ВИДАННЯ

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІДДІЛЕННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ПОЧЕСНІ АКАДЕМІКИ

УСТАНОВИ

ПРЕЗИДІЯ ВІДДІЛЕННЯ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА НЕЗАБУТНІ

ЗВІТИ І ПЛАНИ

АПАРАТ ПРЕЗИДІЇ ВІДДІЛЕННЯ КІНОМИСТЕЦТВА

НОВИНИ

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВІДДІЛЕННЯ ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВ
ВІДДІЛЕННЯ СИНТЕЗУ ПЛАСТИЧНИХ МИСТЕЦТВ

Пошук в GoogleRUSENG

www.academia.gov.ua

Національна академія мистецтв України

...

2016 РІК


1 лютого 2016 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20 (колишня Воровського) відкрилася виставка відомого харківського художника Стаса Гєдзєвіча.


25 лютого 2016 року о 16-00 приміщенні НАМ України відкрилася виставка відомого українського художника-живописця Фурлета Анатолія Борисовича, автора численних синтетичних образів, різноманітних за формою вислову та змістовним наповненням композицій.


22 березня 2016 року о 16 год. в приміщенні Національної академії мистецтв України відбулося відкриття виставки картин заслуженного художника України, професора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, дійсного члена (академіка) НАМ України Віктора Миколайовича Гонтарова (1943–2009).


24 березня 2016 року відбупися Загальні збори Національної академії мистецтв України. Відкриття Загальних зборів НАМ України відбулося об 11.00 годині у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20), в них взяли участь члени Академії - видатні діячі культури і мистецтва, а також запрошені.


7 квітня 2016 року о 16.00 у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відкрилася виставка «Андрій Чебикін: творчість і школа». Подія присвячена ювілеям великого майстра української графіки: 70-річчю від дня народження, 50-річчю від першої виставки, що відкрила славне ім'я, на сьогодні широковідоме у світі.


13 квітня 2016 року у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося вручення посвідчення і диплому іноземного члена Національної академії мистецтв України відомому китайському художнику, галеристу, знаному фахівцю культурно-мистецьких обмінів між Китаєм та Україною Ю Яоміну.


14 квітня 2016 року о 13.00 у виставковому залі Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ, вул. Вознесенський узвіз, 20) відкрилася виставка «Родина Чебикіних». Подія присвячена ювілеям великого майстра української графіки: 70-річчю від дня народження, 50-річчю від першої виставки, що відкрила славне ім'я, на сьогодні широковідоме у світі.
О 12.00 розпочався концерт львівського камерного оркестру "Академія"


25 квітня 2016 року о 14.00 у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відкрилася міжнародна виставка плакатів «Чорнобиль 30 - Фукусіма 5» до 30-ї річниці Чорнобильської атомної катастрофи і 5-ї річниці трагедії Фукусіми


7 травня 2016 року в м.Тячеві за участю Президента Національної академії мистецтв України академіка А.В.Чебикіна відбулося відкриття меморіальної дошки Шимону Голлоші з нагоди 120 років заснування Нодьбаньської колонії.


12 травня 2016 року о 16 годині у рамках візиту делегації Китайської академії живопису і каліграфії до НАОМА у залах Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська 20) урочисто відкрилася персональна виставка відомого китайського художника Нє Вейгу, в творчості якого поєднується симбіоз китайської і західної культур.


6 червня 2016 року у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося вручення посвідчення і диплому іноземного члена Національної академії мистецтв України Крисі Олегу Васильовичу – видатному американському скрипалю-віртуозу.


6 червня 2016 року о 16.00 у приміщенні Президії НАМ України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки творів відомого китайського художника Юй Чжи Сюе, засновника китайського пейзажного живопису льоду і снігу, наукового співробітника Китайського інституту композиції Китайської академії мистецтва.


14-15 червня 2016 року у приміщенні Верховної Ради України демонструвалася виставка наукових робіт Національної академії мистецтв України. На ній були представлені наукові публікації Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології


26 вересня 2016 року о 18-30 у Національній академії мистецтв України відкрилася виставка SUPERHERO, в якій взяли участь українські та американські сучасні художники: Мел Рамос, Віктор Сидоренко та Валентин Попов. Роботи відомих художників у спільній виставці об'єднала тема дослідження культових персонажів. Художники розмірковують над архетипом сучасного героя, виявляючи витоки і взаємозв'язки появи в історії знакових персонажів. Виставка організована Modernism Gallery (Сан-Франциско, США), Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України та фондом Artcult.


18 жовтня 2016 року в Національній академії мистецтв України (галузевій академії наук) відбулось надзвичайно важливе засідання представників фахово-експертних комісій (підкомісій) Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки за участю голови Ради і президента НАМ України академіка Чебикіна А.В., представників Інституту модернізації змісту освіти МОН, Державного методичного центру навчальних закладів Мінкультури, на якому вироблено пропозиції до проекту рішення Ради щодо поетапного запровадження у навчальних закладах культури і мистецтв І рівня акредитації (училищах, коледжах) нового Переліку галузей знань і спеціальностей, зазначених у Таблиці відповідності, затвердженій наказом МОН від 06.11.2015 № 1151. У засіданні у якості експертів взяли участь керівники провідних культурно-мистецьких училищ з міст Києва, Харкова, Одеси, Сум, Чернівців, Косова, Ніжина, Тульчина. Їх бачення щодо вирішення проблемних питань підготовки фахівців рівня «молодший спеціаліст» з різних спеціальностей сфери мистецтва і культури ляжуть в основу рекомендацій Ради для МОН і Мінкультури.


Коли зустрічаються в одному виставковому просторі два визначних таланти – для читача або глядача виникає непросте завдання – сприйняття й оцінки. Надто коли сусідять витончена маестрія художника-ілюстратора, що має незбагненний талант володіти майстерністю композиції, рисунка і лінії, і тонкий майстер поетичного слова, який крім вишуканої ліричності поезії дозволяє собі, на перший позір, простуватості словотвору, що немов ідуть від землі і природи, але які, проте, становлять єдине ціле з гармонією. Тому обидва видатні митці, художник Андрій Чебикін і поет Іван Драч, різні за характером, стилем і світосприйманням, мирно співіснували в одній залі на виставці в НАМ України 1 листопада 2016 року, де відбувалася презентація Драчевої поетичної збірки «Солом’яний вогонь» та виставки рисунків Андрія Чебикіна, що проілюстрували поезію. Презентація книги і виставка ілюстрацій до неї продемонстрували рідкісну гармонійність таких різних за стилем і водночас таких схожих за поетичністю творців. На презентацію зібралося чимало представників творчої еліти Києва, студенти майстерні вільної графіки НАОМА та ін. Вечір відкрив М.Жулинський; виступали І.Драч, М.Жулинський, П.Мовчан, В.Перевальський, П.Кононенко, В.Прядка, А.Гайдамака, Л.Дичко, В.Щербак, А.Чебикін.


9 листопада 2016 року об 11.00 в залі засідань Президії НАМ України у черговий раз зібралась Координаційна рада з питань мистецької освіти і науки аби обговорити найбільш актуальні питання щодо діяльності галузевої мережі. На порядок денний були винесені питання: 1. Про тематику дисертаційних досліджень в аспірантурі і докторантурі на першому році навчання у провідних мистецьких ВНЗ. 2. Про механізм поетапного запровадження у ВНЗ культури і мистецтв І рівня акредитації (училищах, коледжах) нового переліку галузей знань і спеціальностей згідно із Таблицею відповідності, затвердженою наказом МОН від 06.11.2015 № 1151. За результатами обговорення першого питання Бітаєв В.А. як голова фахової комісії Ради з наукових досліджень (доповідач) запропонував у проекті рішення схвалити доопрацьований Перелік з майже 150 тем дисертаційних досліджень та розмістити у єдиній базі даних, що започатковується на офіційному сайті НАМ України. Така робота Ради має стимулювати здобувачів наукових ступенів та їх наукових керівників підвищити їх ефективність роботи із захисту до закінчення строку навчання в аспірантурі або докторантурі. Активна дискусія відбулась при обговоренні другого питання. Віце-президент та заступник голови Ради академік Яковлєв М.І. детально охарактеризував стан справ по підготовці фахівців в культурно-мистецьких училищах після прийняття нового Закону України «Про вищу освіту» та затвердження нового Переліку спеціальностей. За результатами обговорення запропонував відповідний проект рішення: Запропонувати Мінкультури надати доручення одному з підвідомчих НДІ розробити модель майбутнього фахівця закладу культури клубного типу, що дозволить навчальним закладам визначати орієнтири для стандарту підготовки фахівців, а директорам училищ культури - продовжити трансформацію спеціалізацій спеціальності «Народна художня творчість (НХТ)» у подібний перелік спеціалізацій спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності (МСКД)». Надіслати пропозиції: Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та МОН щодо врахування у проекті Закону України «Про вищу професійну освіту» можливості переведення культурно-мистецьких училищ у статус вищого професійного коледжу з правом вступу на навчання на базі 9 класів, поширення статусу педагогічного працівника на викладачів цього типу ВНЗ. МОН передбачити в Умовах прийому на 2017 рік для вступників до культурно-мистецьких училищ за спеціальністю МСКД творчий іспит, подібний тому, який проводився на творчі спеціалізації колишньої спеціальності НХТ, а також затвердити для культурно-мистецьких училищ перелік творчих спеціальностей (спеціалізацій), за якими випускникам можуть присвоюватись подвійні кваліфікації. Зберегти в училищах культури заочну форму навчання для фахової підготовки сільських клубних та бібліотечних працівників. На завершення голова Координаційної ради (президент НАМ України)вручив члену Ради Чернецю В.Г. Срібну медаль НАМ України за внесок у розвиток мистецької освіти і науки, а групі експериів (Гринь Н.М., Дорошенко І.В., Єрмольченко Л.Л.)- Почесні дипломи НАМ України


11 листопада 2016 року о 17.00 в Національній академії мистецтв України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська , 20) відкрилася виставка акварелі заслуженого художника України Анатолія Марчука «Земне у сув’язі з небесним», приурочена до 60-ліття та 40-річчя творчої діяльності митця


15 листопада 2016 року о 12.00 на кафедрі графічних мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури відбулося відкриття виставки, приуроченої 160-ій річниці від дня народження видатного українського письменника Івана Франка. Серед предметів експозиції – серії робіт відомих українських художників, майстрів графіки А.Чебикіна, В.Перевальського, маловідомі гравюри О.Кульчицької – ілюстрації до творів Івана Франка, портрети видатних українських письменників, виконані В. Чебаником. На виставці представлені також друковані видання Івана Франка, проілюстровані різними художниками. Виставка, яка організована з ініціативи відділення образотворчого мистецтва Національної академії мистецтв України, триватиме до кінця листопада.


30 листопада 2016 року о 10.00 в залі засідань Президії НАМ України розпочалася Міждисциплінарна науково-теоретична та практична конференція з міжнародною участю "Дискурсивний вимір сучасного мистецтва: діалог культур", організована Національною академією мистецтв України, Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України та Інститутом культурології НАМ України. На конференції працюють секції "Людиномірний дискурс сучасного мистецтва", "Контемпорарне мистецтво у жанрово-комунікативних зв’язках", "Інваріантність традиції у сучасній мистецькій практиці", "Ідіоматика мистецької практики і мистецтвознавчої науки", "Філософські та культурологічні виміри сучасного мистецтва", "Національні культурні проекти і креативна індустрія".


7 грудня 2016 року о 14.00 у залі засідань Президії НАМ України у межах акцій до 160-ї річниці від дня народження Івана Франка відбувся круглий стіл на тему «Іван Франко в образотворчому мистецтві України». На засіданні круглого столу були присутні відомі діячі культури і мистецтва України – поет Дмитро Павличко, науковець та громадський діяч, онук Івана Франка – Роланд Франко, письменник Петро Перебийніс, мистецтвознавець Богдан Горинь, керівники і співробітники Музею книги і друкарства України, видавництва «Веселка», Національного музею літератури України, наукові працівники мистецьких вишів, дослідних установ. У своїх доповідях виступаючими було висвітлено матеріали мистецтвознавчих досліджень, показано художні колекції, зібрання графічних ілюстрацій до творів Івана Франка, виконані різними авторами-художниками України. Відомий український поет Дмитро Павличко представив концепцію спорудження пам’ятника Івану Франку у Києві. Відзначали величезну роль видатного письменника в нашій історії та актуальність його творів для сучасної України, присутні на круглому столі погодились з пропозицією більшості з виступаючих щодо масштабнішого вшанування пам’яті Івана Франка на усій території держави.


13 грудня 2016 року о 15.00 у виставковій залі Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ, Вознесенський узвіз, 20) відбулася презентація книги Ольги Лагутенко "Феномен творчості Андрія Чебикіна"


14 грудня 2016 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) в межах акції з нагоди 20-річчя від дня заснування НАМ України відкрилася виставка художніх творів членів НАМ України – видатних діячів мистецтва, живописців, графіків, скульпторів, дизайнерів і архітекторів, які своєю діяльністю зробили вагомий внесок у духовну скарбницю українського народу.


16 грудня 2016 року в залі Президії НАН України відбулося вручення нагород Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна». Відзнаки отримали члени Національної академії мистецтв України - академік О.І.Губарев, члени-кореспонденти В.І.Баринова-Кулеба, В.А.Бітаєв, Л.В.Дичко, В.Я.Чебаник, співробітники апарату Президії НАМ України Т.В.Анохіна, О.Г.Грицан, Е.Ю.Яроменок. Серед нагороджених співробітники Інституту культурології НАМ України Т.Ф.Ананьєва та І.В.Кузнєцова. Нагородами відзначені викладачі і студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури В.І.Балтазюк (Ворона), С.В.Дзюблюк, Ю.В.Майстренко-Вакуленко, Р.І.Петрук, О.М.Храпачов, О.І.Юденко.


27 грудня 2016 року на засіданні Президії Національної академії мистецтв України були вручені відзнаки за вагомі досягнення у професійній діяльності та сумлінну працю. Президент НАМ України академік А.В.Чебикін вручив Почесні грамоти Кабінету Міністрів України начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності А.В.Шакору та начальнику відділу технічної експлуатації та матеріального забезпечення М.К.Васюку. Почесним дипломом Національної академії мистецтв України була відзначена науковий співробітник Інституту культурології НАМ України Л.В.Петік


2015 РІК


5 лютого 2015 року о 17 год. в залах Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація Альбому видатного київського художника польського походження Вільгельма Катарбінського.


19 лютого 2015 р. о 18.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів почесного академіка Національної академії мистецтв України, академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державних премій України в галузі науки і техніки Володимира Петровича Семиноженка.


6 березня 2015 року о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська (колишня Воровського), 20) відбулися презентація книги «Мій Шевченко», показ фільму та відкриття виставки творів дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України (НАМ України), академіка-секретаря відділення образотворчого мистецтва НАМ України, народного художника України, професора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, керівника навчально-творчої майстерні живопису та храмової культури Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Миколи Андрійовича Стороженка.


11 березня 2015 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України відбувся Концерт української музики, де прозвучали твори класиків українського музичного мистецтва та сучасних композиторів. Виконавці: викладачі та юні студенти факультету музичного мистецтва Київської дитячої академії мистецтв. Клас спеціалізованого фортепіано та концертмейстерської майстерності лауреата міжнародних конкурсів, кандидата мистецтвознавства, викладача–методиста Ірини Рябчун. Автор ідеї – академік-секретар відділення музичного мистецтва Національної академії мистецтв України Михайло Чембержі.


19 березня 2015 р. о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська (колишня Воровського), 20) відбулося відкриття персональної виставки творів відомого закарпатського художника, народного художника України, лауреата Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі Золтана Федоровича Мички.


23 квітня 2015 року об 11.00 годині в приміщенні НАМ України (вул.Воровського, 20) відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки Академії з порядком денним: 1.Про стан і перспективи підвищення кваліфікації педагогічних працівників культурно-мистецьких навчальних закладів України. 2.Про атестацію науково-педагогічних працівників ВНЗ з урахуванням специфіки освітньої діяльності (присвоєння вчених звань «професор». «доцент»). 3. Про Концепцію профільного навчання у середніх спеціалізованих мистецьких школах (школах-інтернатах) системи Мінкультури


24 квітня 2015 року відбулися Загальні збори Національної академії мистецтв України. Відкриття Загальних зборів НАМ України відбулося об 11.00 годині у приміщенні Президії НАМ України (вул. Воровського, 20), в них взяли участь члени академії - видатні діячі культури і мистецтва, а також запрошені. До складу Академії входять визначні діячі професійного мистецтва – художники, режисери театру і кіно, композитори, диригенти, актори, керівники національних художніх колективів, вищих мистецьких закладів освіти, представники мистецтвознавчої та культурологічної науки, які своєю багатогранною діяльністю зробили вагомий внесок у духовну скарбницю Української держави.


У приміщенні НАМ України (вул.Воровського, 20) експонувалася виставка плакатів з Міжнародної Триєнале екологічного плакату «4-й блок» у Харкові – найбільшого та найстарішого дизайнерського фестивалю в Україні. ІХ Триєнале (15-30 квітня 2015 року) – це 920 робіт від понад 400 учасників з 42 країн світу.


В рамках міжнародного співробітництва у приміщенні НАМ України (вул.Воровського, 20) з 5 червня 2015 року експонується виставка "Україна очима українських митців з туманного Альбіону". На виставці представлені живописні і графічні твори Любові Кембел-Добровольської та скульптура Миколи Солонера.


16 червня 2015 року о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів видатного фотомитця сучасності, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Василя Пилип’юка


6 листопада 2015 року о 14 год. в залі Інституту проблем сучасного мистецтва - вул. Коновальця, 18–Д (колишня вул. Щорса) відбулося відкриття творчо-наукової акції “Мистецтво молодих – 2015” з образотворчого мистецтва та синтезу пластичних мистецтв. Відеорепортаж про відкриття творчо-наукової акції “Мистецтво молодих – 2015”.Акція “Мистецтво молодих” – нагода ще раз підкреслити ту важливу роль, яку відіграє творча молодь в житті країни, привернути увагу до вирішення її проблем.


17 листопада 2015 року в Національній академії мистецтв України як галузевій академії наук відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки з порядком денним: «Про підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації (доктор філос., доктор наук) в мистецьких ВНЗ» та «Про критерії оцінювання роботи культурно-мистецьких ВНЗ з урахуванням специфіки освітньої діяльності». Рада ухвалила важливі для системи вищої мистецької освіти рішення, які покликані сприяти підвищенню якості підготовки наукових кадрів, поліпшенню нормативно-правового регулювання роботи культурно-мистецьких ВНЗ. Перед початком розгляду порядку денного Президент НАМ України академік Чебикін А.В. як голова Ради вручив одному із експертів Ради, директору Вінницького регіонального центру післядипломної освіти працівників культури та декану Вінницького факультету Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Надоленко Г.Ф. срібну медаль, якої вона удостоєна за значний внесок у розвиток мистецької освіти та з нагоди ювілею від дня народження.


25 листопада 2015 року у Національній академії мистецтв України (вул. Воровського (Бульварно-Кудрявська), 20) відбулася Всеукраїнська міждисциплінарна науково-теоретична та практична конференція з міжнародною участю «Мистецькі реалізації універсалій культури. зміна смислів», організована Національною академією мистецтв України, Інститутом культурології НАМ України та Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України


30 листопада 2015 року о 18 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки академіка НАМ України, народного художника України, відомого скульптора Анатолія Куща з нагоди його 70 річного ювілею.


14 грудня 2015 року у Великому конференц-залі НАН України відбулося вручення нагород Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології "Золота Фортуна" співробітникам Національної академії мистецтв України та її підвідомчих установ - Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології.


2014 РІК


28 січня 2014 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів «Ремінісценції» народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Медвідя Любомира Мирославовича на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2013 року


6 березня 2014 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів «Члени Академії – Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка». Виставка презентувала твори найвидатніших українських митців, що були удостоєні найвищої державної нагороди в галузі образотворчого мистецтва різних років. Це такі імена: А.Бокотей, А.Гайдамака, В.Гонтаров, М.Дерегус, В.Зноба, О.Івахненко, М Левитська, Д.Лідер, О.Лопухов, В.Микита, Е.Мисько, В.Пасивенко, В.Прядка, М.Стороженко, А.Чебикін, В.Чепелик, В.Шаталін, Т.Яблонська, Г.Якутович, С.Якутович.


3 квітня 2014 р. о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки почесного академіка НАМ України Темістокла Вірсти. Темістокл Вірста понад п’ятдесят років у мистецькій атмосфері Парижа. Він – серед зачинателів післявоєнної Нувель Еколь де Парі, що виникла, можливо, опозиційно до американського абстрактного експресіонізму.


4 квітня 2014 року відбулися Загальні збори Національної академії мистецтв України (НАМУ). Відкриття Загальних зборів НАМУ відбулося об 11.00 годині у приміщенні Президії НАМ України (вул. Воровського, 20), в них взяли участь члени Академії - видатні діячі культури і мистецтва, а також запрошені. До складу Академії входять визначні діячі професійного мистецтва – художники, режисери театру і кіно, композитори, диригенти, актори, керівники національних художніх колективів, вищих мистецьких закладів освіти, представники мистецтвознавчої та культурологічної науки, які своєю багатогранною діяльністю зробили вагомий внесок у духовну скарбницю Української держави.


28 квітня 2014 року о 13 годині на території Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка (пр-т Перемоги, 44) відбулося відкриття меморіальної дошки на пошану кінорежисера, народного артиста України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Миколи Мащенка. Меморіальну дошку встановлено на стіні найстарішого, «директорського» корпусу кіностудії. Кіностудії, з якою Микола Мащенко був міцно пов'язаний творчою долею. Сюди він прийшов 1956 року асистентом режисера, згодом став режисером-постановником, а у 1987 році - очолив роботу кіностудії. У 1999-2004 рр. Микола Мащенко був генеральним директором Національної кіностудії художніх фільмів імені О.Довженка. Бронзовий барельєф кіномитця, виконаний народним художником України, академіком НАМ України В.А.Чепеликом, розмістився між меморіальними дошками на пошану Івана Миколайчука та Леоніда Бикова, яких за життя Микола Мащенко вважав своїми побратимами.


22 травня 2014 року о 19 годині в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (вул. Щорса, 18) відбулося відкриття виставки "Андрій Чебикін. Творчість і школа". На відкритті був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол Респуліки Узбекистан в Україні А.Х.Абдуалієв. На виставці представлені роботи Майстра та його учнів.


23 травня 2014 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів заслуженого діяча мистецтв України, професора, члена-кореспондента НАМ України Василя Яковича Чебаника «Графіка української мови». Чебаник Василь Якович – відомий український художник-графік. Працює у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації.


19 червня 2014 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів «Подільська палітра» заслуженого художника України Михайла Довганя. Персональні виставки художника відбулись у Києві, Вінниці, Мукачевому, Тульчині, Будапешті (Угорщина), Щобенхаузені (Німеччина). Нині діє його персональна виставка в українському посольстві в Берліні (Німеччина).


22 жовтня 2014 року об 11.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося перше (організаційне) засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при НАМ України. Рада створена з метою активізації мистецької науково-освітньої діяльності, обміну передовим досвідом щодо модернзації системи, підготовки пропозицій до проектів нормативно-правових актів з проблемних питань. На засіданні затверджено план роботи на IV квартал 2014 року та склад фахових (експертних) комісій. Цей орган забезпечуватиме взаємодію мистецької ситеми освіти і науки з Мінкультури та МОН.


24 жовтня 2014 року о 15.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття Міжнародної фотовиставки, що проводиться спільними зусиллями Провінційного уряду Гуйчжоу, Міністерством культури КНР, Інформаційним бюро Державної ради КНР, Національною адміністрацією туризму КНР, Інформаційною агенцією «China News Service», Асоціацією фотографів Китаю та ЮНЕСКО. На ній експонуються кращі роботи Міжнародного фестивалю Китайського фольклорного аутентічного фото «Барвисте Гуйджоу», Європейський тур - Україна.


21 листопада 2014 року о 15 годині в залах Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки «Мелодія отчого краю» заслуженого художника України, відповідального секретаря Черкаської обласної організації НСХУ, доцента кафедри образотворчого мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького Івана Васильовича Фізера.


У травні-листопаді 2014 року НАМ України провела всеукраїнську науково-творчу акцію «Мистецтво молодих-2014», присвячену театральному мистецтву. Журі у складі академіків НАМУ: М.Ю. Резніковича, О. І. Безгіна, Б. М. Козака, член-кореспондента, доктора мистецтвознавства В. М. Гайдабури та доктора мистецтвознавства Н. В. Владимирової визначили кращі дипломні роботи (вистави, наукові та сценографічні проекти) випускників провідних вищих навчальних закладів Києва, Львова та Харкова.


11 грудня 2014 року о 16.00 в залах Центрального будинку художника ( вул. Артема, 1-5) відбулося відкриття виствки «В єдиному просторі. Михайло Гуйда і учні». На виставці експонуються твори народного художника України, академіка Національної академії мистецтв України Михайла Євгеновича Гуйди та його учнів.


2013 РІК


30 січня 2013 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів заслуженого діяча мистецтв України, доцента Харківської державної академії дизайну та мистецтв Погорєлова Віктора Володимировича. В експозицію увійшли цикли «Пазли», «Алюзії», обидві створені протягом 2008 – 2011 років. Виставка – свого роду осмислення дійсності через візуально-пластичні образи. Художник висловлює своє розуміння процесів, що відбуваються у світі.


13 березня 2013 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки, присвяченої 50-річчю Харківської школи графічного дизайну ХДАДМ. Фундаментом розвитку школи графічного дизайну ХДАДМ стали творчі процеси, які спостерігалися у художньому процесі Харкова і на теренах європейського регіону ще з початку ХХ століття, зокрема – спостерігалося зростання ролі графіки.


15 березня 2013 року у приміщенні Президії НАМ України (вул. Воровського, 20)відбудулися Загальні збори Національної академії мистецтв України (НАМ України), в них взяли участь члени Академії – видатні майстри мистецтв і мистецтвознавці, а також запрошені. У структурі Академії налічується шість відділень: образотворчого, музичного, театрального мистецтва, кіномистецтва, теорії та історії мистецтв, синтезу пластичних мистецтв з секцією естетики та культурології. Члени Академії здійснюють вагомий внесок у розвиток української художньої культури, наукове й культурне співробітництво з іноземними ученими і митцями, популяризацію наукових знань і творчих здобутків світового та національного мистецтва, відродження національних традицій, проведення фундаментальних досліджень з історії становлення і збагачення духовної культури України, сприяють розвиткові творчої діяльності митців та науковців, наукової і мистецької творчості молоді в галузі художньої культури.


15 березня 2013 року був обраний іноземним членом НАМ України Фаткулін Масут Махмудович – живописець, художник монументально-декоративного мистецтва, професор, голова виконкому Асоціації громадських об’єднань Правління “Міжнародної конфедерації спілок художників”, Почесний член Російської Академії мистецтв, Іноземний член Академії мистецтв Узбекистану, Почесний професор Національного інституту мистецтв і дизайну ім. К. Бехзада (Ташкент), Почесний громадянин м. Карши. 17 квітня поточного року в приміщенні Президії Національної академії мистецтв України Фаткуліну Масуту Махмудовичу було урочисто вручено Диплом та Посвідчення іноземного члена НАМ України.


17 квітня 2013 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул.Воровського, 20) відбулася презентація виставки творів народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Андрія Володимировича Чебикіна «Акварель». Нинішня виставка – своєрідний дебют. Вперше акварельний живопис Андрія Чебикіна демонструється не в контексті графічної творчості, а як самодостатній доробок.


22 травня 2013 року о 15.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів народного художника України Михайла Романишина (1933–1999). Художник належав до покоління «шестидесятників», пов’язаних з глибинними вимірами духовності української культури. Михайло Романишин – видатний мистець, був натурою динамічною, що проявила себе у розмаїтій культурно-громадській та адміністративній діяльності, докладаючи зусиль до багатьох важливих для мистецького процесу ініціатив: організації побудови й проведення великої кількості виставок українського образотворчого та декоративного мистецтва в Україні та світі.


25 липня 2013 року о 12 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбувся Круглий стіл на тему: «Григорій Сковорода і сучасний контекст». У конференції візьмуть участь відомі діячі культури, вчені, громадські діячі, дослідники творчості Г. Сковороди. В ході заходу о 13.30 год. відбулося відкриття виставки творів образотворчого мистецтва видатних українських художників і талановитої молоді. Серед найвідоміших імен представлені полотна і графічні твори М. Стороженка, В. Перевальського, С. Якутовича, В. Чебаника, Г. Ягодкіна, О. Возіянова, В. Кравцевича, І. та Д. Дідури, Р. Романишина, В. Губенка, А. Гончара, М. Яценко, молодих О. Сердюка, К. Ткаченко, Т. Ягодкіної, В. Андріанова.


В Україну приїжджали знакові світові особистості – епатажний куратор, теоретик мистецтва, який зробив італійських художників зірками сучасної арт-сцени – Акілле Боніто Оліва та легендарний польський скульптор, автор надгробку Федеріко Фелліні в Італії – Кшиштоф М. Беднарський. «Привид Бродить». Основою виставки є розвиток скульптурних тем «Тотального портрету Карла Маркса» та «Групового портрета» в роках 1978–2013.


14 жовтня 2013 року відбулося вручення нагород Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» співробітникам Національної академії мистецтв України. Були відзначені наукові співробітники Авраменко О.О, Бросаліна О.Г., Дзюбенко Т.О., Петрашик В.І., Смирна Л.В. Такими нагородами відзначаються науково-творчі досягнення у справі збереження, утвердження та відтворення духовних скарбів українського народу, розвитку культурних цінностей.


28 жовтня 2013 року о 17.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) з нагоди 85-річного ювілею академіка-секретаря, дійсного члена НАМ України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного художника України, художника-живописця і графіка, педагога Миколи Андрійовича Стороженка відбулася презентація виставки творів «Передчуття Голгофи». Відео -http://www.youtube.com/watch?v=0D3Wi9WiKTQ


12 листопада 2013 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул..Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів Володимира Кабаченка. В.Кабаченко назвав виставку своїх картин «Степові caprichos». Капріччьо (італ. Саргіссіо, ісп. caprichos, фр. саргісе) — твір академічної музики, написаний у вільній формі. Художнику притаманне поетично піднесене сприйняття природи. Виразність художніх образів живописця основана на поєднанні життєво переконливих, конкретних форм його героїв з фантастичним перетворенням степового простору Північного Причорномор'я.


21 листопада 2013 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки «Поезія світла» Ремігіюса Крюкаса та Індре Стульгайте-Крюкієне (Литва). Індре Стульгайте-Крюкієне та Ремігіус Крюкас представляли свої творчі роботи на численних виставках та симпозіумах у Литві, Латвії, Естонії, Німеччині, Росії, США, Чехії, Польщі та Україні. Відео -http://www.youtube.com/watch?v=0D3Wi9WiKTQ


4 грудня 2013 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулася презентація виставки «Фрагменти» авторів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, яка присвячена «Людині року» Миколі Амосову. У експозиції виставки «Фрагменти» в залах НАМ України презентовані: скульптура, архітектурні форми та проекти, пластичне моделювання, монументальне мистецтво, зокрема мозаїка, метал, кераміка, графіка, гобелен.


2012 РІК


7 лютого 2012 року о 17.00 у приміщенні Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (вул. Щорса, 18-Д) відкрилася персональна виставка творів народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Андрія Володимировича Чебикіна "Андрій Чебикін. Творчість і школа"


1 березня 2012 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулися Загальні збори НАМ України, упродовж роботи яких відповідно до статуту НАМ України було обрано на наступний термін керівництво Академії: Президент НАМ України, дійсний член НАМ України (академік) Андрій Володимирович Чебикін; Віце-президенти НАМ України, дійсні члени НАМ України (академіки) Ігор Дмитрович Безгін, Юрій Петрович Богуцький, Віктор Дмитрович Сидоренко; Головний учений секретар НАМ України, дійсний член НАМ України, (академік) Микола Іванович Яковлєв. За вагомий внесок у розвиток мистецтвознавчої науки, національного мистецтва України почесними академіками НАМ України обрані: Багрій Петро Іванович Драч Іван Федорович За багаторічну діяльність у сфері налагодження міжнародних мистецьких зв’язків, співпрацю з науковими установами і творчими організаціями України іноземними членами НАМ України обрані: Церетелі Зураб Костянтинович Кузієв Турсуналі Карімович Умарбеков Джавлят (Джавлон) Юсупович Грабовський Леонід Олександрович Курбанов Сухроб Усманович Хуцієв Марлен Мартинович


5 березня 2012 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відкрилася виставка творів фотохудожника Леоніда Олександровича Левіта – фотомайстра, який віднайшов своє покликання та втілив його у своїй знаменитій “колекції” павільйонних психологічних портретів, відкривши для глядача “космос людського обличчя”.


15 березня 2012 року о 17.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відкрилася виставка Тадеуша Рольке та Кріса Ніденталя «Сусідка», організована Польським Інститутом у Києві і Національною академією мистецтв України


5 квітня 2012 року о 16.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів видатного польського маляра і графіка, ректора Краківської академії мистецтв імені Яна Матейка, професора Адама Всьолковського. Твори А. Всьолковського зберігаються в багатьох музеях і приватних колекціях Польщі, Європи. Неодноразово відзначалися на різних конкурсах, в т. ч. останній раз Grапd Рrіх 2009 р. на виставці Сакайде Арт (Японія).


25 квітня 3012 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття плакатної акції “Родченко 120”, присвяченої 120-річчю від дня народження знаменитого художника авангарду, одного із засновників російського дизайну Олександра Родченка.


10 травня 2012 року о 15.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття персональної виставки Заслуженого художника України, голови Закарпатської організації НСХУ Бориса Кузьми.


25 травня 2012 року о 18.00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки «Харківська школа фотографії. Уроки малювання. Українська фотографія 1890-2010 рр.» у рамках Першої київської бієнале сучасного мистецтва «АРСЕНАЛЄ 2012». На виставці представлена українська фотографія 1890-2010 рр., невідомі фотографи кінця 19 cт., роботи Бориса Михайлова, Євгена Павлова, Віктора & Сергія Кочетових, Віктора Сидоренка, Михаїла Педана, Валерія Черкащина, Романа Пятковки, Ігоря Чурсіна, Романа Мініна, Влада Краснощека.


7 червня 2012 року о 16:00 в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відкрилася виставка італійського фотохудожника Луки Бракалі «Екосистеми», яка проходитить за сприяння Італійського інституту культури в Києві у рамках святкування Днів Італії в Україні та 20-річчя дипломатичних стосунків між Італією і Україною. Виставка триватиме до 21 червня 2012 року. Провідний сучасний італійський фотохудожник Лука Бракалі відомий у багатьох країнах світу своїми проектами, присвяченими екологічним проблемам. Його виставки з успіхом проходять в культурно-мистецьких центрах і галереях Європи та Америки.


5 вересня 2012 року о 18.00 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів одного з найвідоміших художників України, куратора, теоретика та дослідника мистецтва Олександра Клименка “Експеримент, свобода, евереттика…”. Упродовж більш ніж 20-ти років персональні виставки, масштабні кураторські проекти, експертна робота з формування колекцій, теоретичні праці О. Клименка здійснюють досить вагомий вплив на процес розвитку сучасного мистецтва в нашій країні.


5 жовтня 2012 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки видатного майстра традиційного китайського живопису, члена Китайського комітету народної політичної консультативної ради КНР, Cпілки художників Китаю, заступника директора Центру творчості провінції Чжецзян – Хе Шуйфа.


18 жовтня 2012 року о 14.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів відомої української художниці станкового живопису Виродової-Готьє Валентини Гаврилівни.


12 листопада 2012 року о 15.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів Василя Андріяшка.


4 грудня 2012 року Міністерство культури України, Національна академія мистецтв України, Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського під патронатом Посольства України в Швейцарії та Посольства Швейцарії в Україні провели заходи до 80-річчя від дня народження О.С. Тимошенка. Об 11.00 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбувся круглий стіл на тему “Постать митця у процесі національного культуротворення”; о 19.00 годині у Малому залі НМАУ ім. П.І. Чайковського (вул. Архітектора Городецького 1-3/11) відбувся вечір пам’яті академіка. Окрім того, відбулося урочисте передання бюсту О.С.Тимошенка роботи В.І.Зноби до НАМ України.


26 грудня 2012 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки дипломних робіт художників-сценографів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури ( майстерня Р.С.Адамовича). На екрані демонструвалися анімаційні фільми дипломників Київського державного університету театру, кіно і ТБ ім.І.К.Карпенка-Карого (майстерня Є.Я.Сивоконя) та програма анімаційних фільмів гостя фестивалю Джо Чанга (Китай).


2011 РІК


7 грудня 2010 року в Москві відбулося вручення диплома почесного члена Російської академії художеств Президенту Національної академії мистецтв України, народному художнику України А.В.Чебикіну. Відзнаку вручив Президент Російської академії художеств, народний художник СРСР З.К.Церетелі


31 березня 2011 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулися Загальні збори Національної академії мистецтв України. До складу Академії входять визначні діячі професійного мистецтва – художники, режисери театру і кіно, композитори, диригенти, актори, керівники національних художніх колективів, вищих мистецьких закладів освіти, представники мистецтвознавчої науки, які своєю багатогранною діяльністю зробили великий внесок у духовну скарбницю Української держави. З метою забезпечення розвитку українського мистецтва НАМ України постійно проводить науково-практичні конференції, влаштовує виставки творів членів Академії, презентації видань наукових закладів, підпорядкованих НАМ України – Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології, які здійснюють фундаментальні дослідження з історії, теорії мистецтва, естетики, культурології.


З 14 по 25 квітня 2011 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася персональна виставка творів народного художника України, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України Андрія Володимировича Чебикіна


З 27 квітня по 10 травня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася Міжнародна плакатна акція 25-ти видатних дизайнерів світу – до 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи


З 11 по 26 травня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка "Польська школа плаката та її послідовники". До експозиції виставки було включено 33 оригінальні плакати на теми кіно, театру, загальної культури, що були створені у 1968-2007 рр. Авторами представлених робіт є видатні майстри польського плаката Роман Цеслевич, Ян Лєніца, Ян Млодоженєц, Анджей Понґовський, Стасис Ейдригевичус, Генрик Томашевський, Вальдемар Свєжи, Францішек Старовєйський та послідовники класичної традиції – Вєслав Вакульський і Віктор Садовський.


В травні 2011 року в Національній академії мистецтв України перебувала з офіційним візитом науково-творча делегація з Республіки Узбекистан у складі чотирьох осіб, а саме: голови Академії художеств Узбекистану Кузієва Турсунілі Карімовича, ректора НІМД ім. К. Бехзода Амінова Хасана Рашидовича, академіка АХ Узбекистану Умарбекова Джавлона Юсуповича, проректора НІМД Кайімова Музаффара Шайімовича. Мета візиту – обговорення перспектив двостороннього співробітництва та підписання Угоди між Національною академією мистецтв України та Академією художеств Узбекистану.


З 9 червня по 30 серпня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів живопису члена-кореспондента НАМ України, народного художника України Василя Євдокимовича Перевальського, відомого в Україні та за її межами художника-графіка. У виставковій залі Національної академії мистецтв України представлено живописні твори, виконані протягом останнього п'ятиріччя у техніці "полотно, олія".


В рамках міжнародного співробітництва Національної академії мистецтв України з Посольством США в Україні з 13 по 19 вересня 2011 року в приміщенні НАМ України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка фотографій видів Нью-Йорка.


З 11 по 30 жовтня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів живопису академіка НАМ України, народного художника України Олександра Івановича Губарева, відомого в Україні та за її межами художника-графіка, майстра акварелі та ліногравюри, який знайшов у цих техніках свої неповторні шляхи творчого самовираження.


З 1 по 14 листопада 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка до творчої акції “Володар Борисфену”, метою якої є ознайомлення глядачів з окремими елементами сценографії, костюмами, музикою однойменного балету-легенди, світова прем’єра якого відбулася 12 грудня 2010 року в Національній опері України.


З 22 по 28 листопада 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів живопису академіка НАМ України, народного художника України Голембієвської Тетяни Миколаївни


З 29 листопада по 7 грудня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) експонувалася виставка творів членів журі Всеукраїнської триєнале графічного дизайну "Брама дизайну".


Національна академія мистецтв України відзначить своє 15-річчя кількома масштабними заходами - виставками та науково-теоретичною конференцією. Про це повідомив Андрій Чебикін - президент НАМ України, народний художник, професор, академік НАМ України - на прес-конференції в УКРІНФОРМі в понеділок, присвяченій творчим та науковим здобуткам академії.
Детальніше – www.ukrinform.ua, http://www.youtube.com/watch?v=lAA_J6EPmSI&feature=player_embedded.


14 грудня 2011 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбулося відкриття виставки творів членів відділення образотворчого мистецтва і синтезу пластичних мистецтв з нагоди 15-річчя від дня заснування Академії


15 грудня 2011 року з нагоди 15-річчя НАМ України та 10-річчя ІПСМ НАМ України на базі НАМ України (вул.Воровського, 20) відбулася науково-теоретична конференція «Національна культура: проблеми екології в епоху глобалізації», зініційована відділенням теорії та історії мистецтв. У заході взяли участь дійсні члени (академіки), члени-кореспонденти НАМ України, провідні науковці ІПСМ НАМ України, Інституту культурології НАМ України та інших наукових установ та інституцій.© 2010-2017 Національна академія мистецтв України