Національна академія мистецтв України

Національна академія мистецтв України

ПРО АКАДЕМІЮ ВІДДІЛЕННЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ІНОЗЕМНІ ЧЛЕНИ АКАДЕМІЇ

ВИДАННЯ

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІДДІЛЕННЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ПОЧЕСНІ АКАДЕМІКИ

УСТАНОВИ

ПРЕЗИДІЯ ВІДДІЛЕННЯ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА НЕЗАБУТНІ

ЗВІТИ І ПЛАНИ

АПАРАТ ПРЕЗИДІЇ ВІДДІЛЕННЯ КІНОМИСТЕЦТВА

НОВИНИ

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВІДДІЛЕННЯ ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВ
КОНФЕРЕНЦІЇ ТА КРУГЛІ СТОЛИ ВІДДІЛЕННЯ СИНТЕЗУ ПЛАСТИЧНИХ МИСТЕЦТВ

Пошук в GoogleRUSENG

www.academia.gov.ua

Національна академія мистецтв України

...

ОГОЛОШЕННЯ

Указ Президента України "Про надання Академії мистецтв України статусу національної"Положення про Координаційну раду з питань мистецької освіти і науки при Національній академії мистецтв України

Оновлений персональний склад Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при Національній академії мистецтв України

Тематика дисертаційних досліджень здобувачів наукових ступенів «доктор філософії», «доктор наук» першого року навчання у мистецьких ВНЗ (набір 2016 р.)


Міжнародні конгреси, конференції, проекти, гранти 2018 рокуДеятелям культуры и искусства России

Звернення Загальних зборів Національної академії мистецтв України до діячів культури і мистецтв України

Обращение Президента Национальной академии искусств Украины А.В.Чебыкина к членам Президиума Российской академии художеств

Обращение к международному творческому и художественному сообществу

Звернення Президента НАМ України А.В.Чебикіна до Президента Російської академії художеств З.К.Церетелі

Звернення ректорів вищих мистецьких навчальних закладів України до міжнародної творчої спільноти

Звернення Спілки польських композиторів до українського народу


Угода про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Національною академією мистецтв України (національною галузевою академією наук) від 26 лютого 2018 року

Меморандум про співпрацю між Міністерством культури України та Національною академією мистецтв України (національна галузева академія наук) від 30 березня 2018 року

Меморандум про партнерство в розвитку сучасного мистецтва України та удосконалення міжнародної діяльностіСлаветні традиції українського народу в царині мистецької науки й освіти - Президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін у передачі Культура. Live
Прямий ефір на радіо «Культура» 14.06.2019
3 грудня 2019 р. о 16.00 у Національній академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки учасників міжнародного пленеру «Silver land-Art – Академія відкритих сердець».20 листопада 2019 р. о 15.00 год. у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки «АВТОПОРТРЕТ З ЯБЛУКОМ. Самопрезентація міфу». Образ яблука пов'язав червоною ниткою кругообіг людського буття від біблійної ідилії в Едемі, гріхопадіння та вигнання з Раю до прагнення знов увійти до Райської обителі.

15 листопада 2019 р. о 15.00 год. у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки графічних творів відомого сучасного іспанського художника, скульптора і дизайнера Антоні Міро «Трансгресія». Виставку склали роботи двох графічних серій – «Вітер народу» і «Політ кота»

10 жовтня 2019 р. о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України відбулося відкриття виставки «Батилиман 2008-2013». Упродовж 5 років (2008-2013) на південному березі Криму в урочищі Батилиман проходили міжнародні пленери. Виставка «Батилиман 2008-2013» триватиме до 24 жовтня.

05 вересня 2019 р. о 17.00 годині в приміщенні Центрального будинку художника Національної Спілки Художників України (м. Київ, вул. Січових Стрільців 1-5) відбулося відкриття персональної виставки творів відомого закарпатського художника, народного художника України, лауреата Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, почесного академіка НАМ України Золтана Федоровича Мички (1949–2017).
Прес-реліз

25 квітня 2019 р. о 15.00 год. у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки литовських митців «Міжмор’є» за результатами творчого міжнародного пленеру «Експресія Ніди».
Прес-реліз

03 квітня 2019 р. о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття ювілейної виставки творів народного художника України Горбенка Анатолія Олександровича до 75-річчя від дня народження.

6 березня 2019 р. о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (м.Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів відомого українського художника-живописця, народного художника України, члена-кореспондента НАМ України Григорія Степановича Васецького з нагоди 90-річного ювілею.

4 лютого 2019 року 0 15.00 в приміщенні президії Національної академії мистецтв України (Київ, вул.Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття Всеукраїнської та міжнародної виставки "Море акварелі 2018".
Прес-реліз наданий Оргкомітетом виставки


Новини відділення образотворчого мистецтва

Новини відділення музичного мистецтва

Новини відділення театрального мистецтва

Новини відділення кіномистецтва

Новини відділення теорії та історії мистецтв

Новини відділення синтезу пластичних мистецтв


Архів новин Академії 2011-2018 роки
House NAMU.jpg (49372 bytes)
Будівля НАМ України (Київ, вул Бульварно-Кудрявська, 20) - 6 фотографій


UA RK.jpg (49372 bytes)
Інформаційний портнер
© 2010-2019 Національна академія мистецтв України

Open_SLA_2019.jpg (49372 bytes) 03 грудня 2019 р. о 16.00 у Національній академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки учасників міжнародного пленеру «Silver land-Art – Академія відкритих сердець». У цьому році вже втретє в мальовничому закарпатському краї, в селі Чорна Тиса Рахівського району відбувся міжнародний пленер. Цей благодатний край зажди славився своїми ландшафтами та історичними пам’ятками. Чарівну, квітучу місцевість, в якій зажди багато сонця і води, а блискучі річки та краплини роси на листі дерев наче випромінюють сріблі кольори, називають «Срібною землею». Тому і міжнародний пленер художників отримав назву «Silver land-Art», що в перекладі з англійської означає «срібна земля мистецтва».


Open_CONF_OSVITA_2019.jpg (49372 bytes) 28 листопада 2019 року в приміщенні Президії НАМ України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Освіта у сфері нематеріальної культурної спадщини: дослідження, охорона». Темою конференції є розкриття ролі та значення формальної і неформальної освіти в охороні нематеріальної культурної спадщини, її місця та можливостей у загальноосвітньому процесі, презентація прикладів успішного міжнародного досвіду. Конференція організована Національною академією мистецтв України спільно з Регіональним центром з охорони нематеріальної культурної спадщини в країнах Південно-Східної Європи під егідою ЮНЕСКО (Софія, Болгарія) та Центром розвитку «Демократія через культуру». В роботі конференції взяли участь експерти, фасилітатори глобальної мережі ЮНЕСКО з Північної Македонії, Білорусі, України, науковці, представники вищих навчальних закладів, шкіл і центрів творчості дітей і молоді України, майстри та носії нематеріальної культурної спадщини.


Open_APPLE_2019.jpg (49372 bytes) 20 листопада 2019 р. о 15.00 год. у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки «АВТОПОРТРЕТ З ЯБЛУКОМ. Самопрезентація міфу». Образ яблука пов'язав червоною ниткою кругообіг людського буття від біблійної ідилії в Едемі, гріхопадіння та вигнання з Раю до прагнення знов увійти до Райської обителі


Open_Kom_KR_2_2019.jpg (49372 bytes) З метою підготовки до грудневого засідання Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки 19 листопада 2019 року в НАМ України відбулось засідання комісії з наукових досліджень Координаційної ради, яка розглянула (на предмет експертизи) теми дисертаційних досліджень аспірантів і докторантів першого року навчання (прийом 2018 року) провідних мистецьких вишів України, а також питання щодо прогнозу впливу результатів фундаментального дослідження Інститутом культурології НАМ України за темою: «Мистецька освіта як основа креативного розвитку української культури» (відкриття – 2020 рік) на розвиток системи культурно-мистецької освіти та галузі культури загалом.


Open_MIRO_2019.jpg (49372 bytes) 15 листопада 2019 р. о 15.00 год. у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки графічних творів відомого сучасного іспанського художника, скульптора і дизайнера Антоні Міро «Трансгресія». Виставку склали роботи двох графічних серій – «Вітер народу» і «Політ кота».


Open_CONF_NK_2019.jpg (49372 bytes) 06 – 07 листопада 2019 року в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (вул. Євгена Коновальця, 18-Д, м. Київ, Україна) за участю науковців та викладачів України і Польщі було проведено Міжнародну наукову конференцію «Проблеми методології сучасного мистецтвознавства та культурології», тематикою якої було охоплено цілу низку актуальних питань, пов’язаних з предметним полем культурології та мистецтвознавства. Конференцію було проведено з ініціативи Президії Національної академії мистецтв України та її наукових установ.


Open_CONF_KR_2019.jpg (49372 bytes) 5 листопада 2019 року о 14:00 годині в приміщенні Президії НАМ України відбулося засідання Комісії зі збереження об’єктів та творів мистецтва Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при НАМ України. Членами Комісії та запрошеними фахівцями було розглянуто питання «Про обговорення Плану заходів зі збереження (реставрації) пам’яток дерев’яної (в т. ч. сакральної) архітектури на 2020-21 роки». За результатами обговорення Комісії ухвалили подати План заходів зі збереження (реставрації) пам’яток дерев’яної (в т. ч. сакральної) архітектури на 2020-21 роки на затвердження Координаційної ради з мистецької освіти і науки при НАМ України.


Open_CHINA_2019.jpg (49372 bytes)
30 жовтня 2019 року о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття ювілейної виставки китайського екслібрісу до 70-ї річниці проголошення Китайської Народної Республіки


Open_CHINA_2019.jpg (49372 bytes) 25 жовтня 2019 року о 14.00 в Президії Національної академії мистецтв України відбулася урочиста церемонія вручення відзнак видатним китайським художникам і педагогам. Так, звання іноземного члена Національної академії мистецтв України отримав китайський професор Ван Баочень. Звання почесного професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури отримали відомі китайські художники і педагоги У Сюебінь та Вей Іпінь. Художники представлять організацію "Пекінський центр Шовкового шляху "Подорож заради миру". Також було відкрито виставку творів вищевказаних митців. Живописні твори демонструють здобутки митців у різних жанрах, і також репрезентують особливості регіональних художніх шкіл Китайської Народної Республіки.


Open_KR_2019.jpg (49372 bytes) 24 жовтня 2019 року об 11.00 год. у приміщенні Президії Національної академії мистецтв України (далі – НАМ України) за адресою: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20 відбулося засідання круглого столу на тему «ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСТВО У КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ЕСТЕТИЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ». Круглий стіл був організований з ініціативи Президії НАМ України відділеннями музичного мистецтва і теорії та історії мистецтв.


Open_BATILIMAN_2019.jpg (49372 bytes) 10 жовтня 2019 р. о 16.00 у приміщенні Національної академії мистецтв України відбулося відкриття виставки «Батилиман 2008-2013». Упродовж 5 років (2008-2013) на південному березі Криму в урочищі Батилиман проходили міжнародні пленери. На відкритті виставки відбувся виступ квартету баяністів "AKKO Quartet"


logo6.jpg (49372 bytes) Вибори директора Інституту культурології НАМ України
19 серпня 2019 року відбулися вибори кандидатури на посаду директора Інституту культурології Національної академії мистецтв України (бульвар Тараса Шевченка, 50/52). У відповідності до підсумків таємного голосування та згідно з «Порядком обрання за конкурсом кандидатури на посаду директора науково-дослідного інституту Національної академії мистецтв України», затвердженого постановою Президії НАМ України від 27 грудня 2016 року № 11/52-09, вважається обраним директором Інституту культурології НАМ України: Чміль Ганна Павлівна – доктор філософських наук, доцент, дійсний член (академік) НАМ України.


Open_KIMBL_2019.jpg (49372 bytes) 5 серпня 2019 р. у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) з метою подальшого розвитку співпраці НАМ України з міжнародною мистецькою спільнотою відбулося відкриття персональної виставки живопису «Моя душа на полонині» художниці з Великої Британії Любові Кімбл


logo6.jpg (49372 bytes) Президія Національної академії мистецтв України повідомляє, що в період з 01 червня 2019 року по 31 липня 2019 року надійшли документи для участі у конкурсі на заміщення вакантної посади директора Інституту культурології НАМ України (конкурс оголошено в газеті «Урядовий кур’єр» № 02 за 01 червня 2019 року) від таких претендентів:
– Рожка Володимира Івановича – доктора мистецтвознавства, професора, дійсного члена (академіка) НАМ України, народного артиста України;
– Чміль Ганни Павлівни – доктора філософських наук, доцента, дійсного члена (академіка) НАМ України.
Відповідно до рішення Конкурсної комісії НАМ України щодо підготовки і проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Інституту культурології НАМ України (протокол від 01.08.2019 р.), до участі у конкурсі допущені кандидати: Рожок Володимир Іванович та Чміль Ганна Павлівна.


Open_ZF_2019.jpg (49372 bytes) 27 червня 2019 року у Великому конференц-залі НАН України відбулося вручення нагород Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології “Золота Фортуна” членам і співробітникам Національної академії мистецтв України та її підвідомчих установ - Інституту проблем сучасного мистецтва та Інституту культурології. (Повний список нагороджених і фоторепортаж тут)


Open_BALZAC_2019.jpg (49372 bytes) 7 червня 2019 року о 17.30 год., в рамках міжнародного співробітництва НАМ України з франко-українською Асоціацією «Пам’яті життя Бальзака та Ганської», в Президії НАМ України відбулося відкриття виставки за результатами художнього конкурсу "Бальзак очима українців". Виставка відбулася як одна з урочистих презентацій Міжнародного фестивалю BalzacFest, одним з партнерів якого на сьогодні є НАМ України. Фестиваль об’єднає ряд культурно-мистецьких подій, що відбудуться у Києві, Бердичеві, Верхівні та Житомирі у рамках святкування 220-річчя з дня народження одного з найвідоміших французьких романістів і драматургів Оноре де Бальзака.


Open_KOMIS_KR_2019.jpg (49372 bytes) 6 червня 2019 року у залі засідань Президії НАМ України, відбулося засідання фахово-експертної комісії з питань збереження об’єктів та творів мистецтва у складі Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при Національній академії мистецтв України. Членами комісії обговорювалось актуальне питання "Про методику збереження (реставрації) пам’яток дерев’яної в тому числі сакральної архітектури". Рішення комісії по даному питанню будуть винесені на розгляд Координаційної ради.


Open_KRIVOLAP_2019.jpg (49372 bytes) 5 червня о 19:00 у Київській міській Галереї мистецтв «Лавра» відбудеться відкриття художньої виставки «Українська ідентифікація. Анатолій Криволап, Ігор Ступаченко. Розписи церкви Покрова Пресвятої Богородиці». В експозиції будуть представлені живописні композиції на біблійні теми для церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Липівка. Композиції створені знаменитим українським живописцем, членом-кореспондентом Національної академії митецтв України Анатолієм Криволапом, який очолює рейтинг найуспішніших українських художників, разом із колегою, монументалістом Ігорем Ступаченком.


Open_Ch_2019.jpg (49372 bytes) 16 травня 2019 року о 16 годині у залі Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки китайського художника Чжу Цзяньчена, випускника факультету художньої освіти Харбінського університету, професора школи мистецтв професійно- технічного училища міста Уси, учасника багатьох китайських та міжнародних виставок.


Open_Azerbajan_2019.jpg (49372 bytes) 14 травня 2019 року у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулася презентація книги Петера Амалієтті "Один за всіх або месть Михайла" із нагоди відзначення 100-річчя Великого сина Азербайджану - легендарного розвідника та диверсанта, героя СРСР, Італії та Югославії Мехті Гусейнзаде


Open_CONF_CHUD_KN_2019.jpg (49372 bytes) 7 травня 2019 року об 11.00 у приміщенні Центрального будинку художника Національної Спілки Художників України (м. Київ, вул. Січових Стрільців 1-5) відбулася науково-практична конференція «ХУДОЖНИК І КНИГА», присвячена 4-й Всеукраїнській трієнале книжкової графіки – щорічному мистецькому проекту, організаторами якого виступають Міністерство культури України, Національна спілка художників України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури України. Конференція проводилася з ініціативи Президії Національної академії мистецтв України відділеннями образотворчого мистецтва, синтезу пластичних мистецтв і відділенням теорії та історії мистецтв.


Open_BR_2019.jpg (49372 bytes) За визначний особистий внесок у збагачення національно-культурної спадщини, багаторічну творчу та громадсько-просвітницьку діяльність обрано почесним академіком Національної академії мистецтв України Брюховецьку Ларису Іванівну - українського кінокритика, кінознавця, головного редактора журналу "Кіно - Театр"


Open_MIZHMORJE_2019.jpg (49372 bytes) 25 квітня 2019 р. о 15.00 год. у приміщенні Національної академії мистецтв України (Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки литовських митців «Міжмор’є» за результатами творчого міжнародного пленеру «Експресія Ніди».


Open_CONF_2019_04_19.jpg (49372 bytes) 19 квітня 2019 року в приміщенні Національної академії мистецтв України (м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) пройшла міжнародна науково-практична конференція «МИСТЕЦТВО НА ЗЛАМІ: КРИЗОВІ МОМЕНТИ ПОСТУПУ». Конференція була приурочена до загальноукраїнської творчо-наукової акції «Мистецтво молодих 2019». Конференція проводилася з ініціативи президії Національної академії мистецтв України відділеннями образотворчого мистецтва, синтезу пластичних мистецтв і відділенням теорії та історії мистецтв.


Open_ZBORY_2019.jpg (49372 bytes) СПРАВЖНЯ КУЛЬТУРА НАРОДЖУЄТЬСЯ ТВОРЦЯМИ, ПЛЕКАЄТЬСЯ СУСПІЛЬСТВОМ, ПЕРЕВІРЯЄТЬСЯ ЧАСОМ Таким був лейтмотив доповіді президента Національної академії мистецтв України, академіка А.В. Чебикіна на ХХІV сесії Загальних зборів, які відбулися 5 квітня 2019 року. Звітуючи про діяльність НАМ України у 2018 році А.В. Чебикін зазначив, що Академія мистецтв не претендує на домінуючі позиції у визначенні життя країни, але без неї уявлення про нашу Вітчизну буде неповним. За кожним членом Академії не просто їх творіння, що заслужили шанування мільйонів людей, а й сотні, тисячі учнів, цілі школи та напрямки, що формують культурний ландшафт України. Протягом звітного року Академією було проведено величезну роботу щодо розв’язання актуальних мистецьких проблем, втілення в життя завдань розвитку національної культури, активної участі у сучасних світових мистецьких процесах. Доповідач також окреслив пріоритетні завдання Академії на 2019 рік. Звертаючись до присутніх на зборах, Міністр культури України Є.М. Нищук високо оцінив діяльність Академії, яка об’єднує найвидатніших митців сучасності, і зазначив, що у світі про Україну говорять у позитивному сенсі тільки тоді, коли розглядають нашу країну з позиції мистецтва. Є.М. Нищук закликав до більш тісної співпраці Академії та Міністерства культури. На зборах також було заслухано звіти академіків-секретарів відділень про роботу у звітному році та затверджено утворення Східного регіонального науково-мистецького центру НАМ України у м. Харків. Академіком-секретарем музичного відділення Академії обрано П.Я.Чуприну. За вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва та у зв’язку зі 100-річчям заснування Золотою медаллю НАМ України нагороджено уславлені музичні колективи: Національну заслужену академічну капелу України «Думка» та Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України. За видатний внесок у розвиток національного образотворчого мистецтва Золотою медаллю НАМ України нагороджено академіка НАМ України, народну художницю України, професорку В.І.Баринову. На Загальних зборах були обрані іноземні члени Національної академії мистецтв України. Ними стали: ректор Інституту дизайну та мистецтв Харбінського торгівельного університету, професор Ван Баочень (Китай), проректор Китайської національної академії живопису, професор Фань Ян (Китай), всесвітньовідомий композитор Кшиштоф Пендерецький (Польща). Почесним членом НАМ України обрано відомого українського кінокритика, кінознавця Л.І.Брюховецьку. У роботі Загальних зборів взяли участь почесні гості, зокрема, член Президії Національної академії наук України, почесний академік НАМ України М.Г.Жулинський, представник Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти М.М.Шевченко, заступник головного ученого секретаря Національної академії правових наук України А.А.Яковлєв, начальник відділу організаційного регулювання науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України С.М.Паладійчук та інші.


Open_GORBENKO_2019.jpg (49372 bytes) 03 квітня 2019 р. о 15.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття ювілейної виставки творів народного художника України Горбенка Анатолія Олександровича до 75-річчя від дня народження.


Open_VASEZKY_2019.jpg (49372 bytes) 6 березня 2019 р. о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (м.Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття персональної виставки творів відомого українського художника-живописця, народного художника України, члена-кореспондента НАМ України Григорія Степановича Васецького з нагоди 90-річного ювілею.


Open_WATERCOLOR_2019.jpg (49372 bytes)

4 лютого 2019 року 0 15.00 в приміщенні президії Національної академії мистецтв України (Київ, вул.Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття Всеукраїнської та міжнародної виставки "Море акварелі 2018".


Open_PODILSKA_VOLNICA-2018_2019.jpg (49372 bytes) 24 січня 2019 року о 16.00 годині в приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відбулося відкриття виставки творів учасників міжнародного художнього пленеру «Подільська вольниця», який проходив на базі музею просто неба «Козацька левада»